Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jak na bezpečné hrátky s erotickými pomůckami: hygiena a údržba

Nesprávné používání erotických hraček může mít nepříjemné vedlejší účinky, jako je alergická reakce nebo i pohlavní choroby – to v případě, že je sdílíte s někým dalším. Na druhou stranu, když se o své pomůcky budete náležitě starat, odmění se vám nejen slastí bez nepříjemných následků, ale taky delší životností. Nutno říci, že existují i pomůcky vyžadující menší údržbu – za ty si ale většinou budete muset připlatit. Zrovna u erotických hraček se zpravidla taková investice vyplatí.

Svůj k svému

Úplně na začátku si ještě připomeňme pár důležitých pravidel: nikdy nepoužívejte hračku pro vagínu i anál po sobě, a to kvůli možnému přenosu bakterií. Ideální je mít pro dráždění obou partií rozdílné (a k tomu určené) pomůcky. U hrátek s análem, jako je anální sex či fisting, doporučujeme také výplach konečníku nebo rovnou klystýr. Používejte lubrikanty, které minimalizují riziko oděrek, jež mohou vést k vleklým zánětům.

Údržba pomůcek

Ať už je vaše hračka z jakéhokoliv materiálu, vždy ji ošetřete dezinfekcí určenou speciálně na erotické pomůcky. Ta ji zbaví choroboplodných zárodků, bakterií, virů, plísní a jiných nečistot, které na nich ulpívají. Pro jistotu si vždy přečtěte popis přípravku – například dezinfekce s alkoholem nejsou vhodné u všech materiálů.

Sex při menstruaci? Zkuste hygienický tampon

Chcete-li mít styk i během menstruace, sáhněte po hygienických tamponech. Jsou ze savého materiálu, jsou bez šňůrky a jsou vhodné i pro sportování či saunování. V případě sexu během menstruace zařídí, že se ven nedostane žádné znečištění. Tento tampon obvykle ani partner neucítí, protože je měkký a příjemný. 

Kondom a rukavice

Obzvlášť stabilní páry v delším svazku mají pocit, že rukavice a kondom je něco, co se jich netýká. Do jisté míry souhlasíme, ale jakmile poprvé dojde na dosud nevyzkoušené praktiky, jako je třeba anální sex, fisting nebo nové hračky, doporučujeme i tyto pomůcky – je to zkrátka bezpečnější. I hloupá záděra může při těchto praktikách způsobit nepříjemné záněty.

 

Sex má být potěšení, ne otrava. Přitom stačí dostatečná očista, a minimalizujete riziko vzniku nepříjemných obtíží.

 

Mohlo by vás zajímat:

Ošetření a dezinfekce - důkladná očista erotických pomůcek

Sex během menstruace - hygienická pravidla 

Intimní sprchy - očista tělo před análním sexem

Kondomy - ochrana před pohlavními chorobami

 

Naše garance

Jsme připraveni vám poradit

Jsme připraveni vám poradit

Poradna je určena pro vaše krátké dotazy. Zašlete nám dotaz.

Intimní poradna
Stoprocentní diskrétnost

Stoprocentní diskrétnost

Diskrétní balení vašeho zboží a ochrana osobních údajů.

Diskrétnost a důvěra
Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost je i pro nás u produktů na prvním místě.

Zdravotní nezávadnost