Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Sex při menstruaci? Žádný problém

Co se tohoto tématu týče, dá se říct, že se lidé dělí na dvě skupiny – jedna se sexu během periody vyhýbá, druhá to naopak neřeší a užívá si kdykoliv. Jak to tedy je? Je sex během menstruace opravdu nehygienický, nezdravý a „nepřirozený“? Odpověď je na vás - a také na tom, zda dodržujete určitá pravidla týkající se hygieny. Pokud ano a nemáte s tím potíže, může dokonce přinášet i určité benefity.

Jak docílit pocitu čistoty

Asi tušíte, že sprcha před i po sexu je během periody víceméně samozřejmá. Fajn je se ve sprše rovnou i pomilovat, pak nemusíte otázku nějakého znečištění řešit. A vůbec nejlepším řešením jsou speciální hygienické tampony ze savého materiálu. Když si jej žena zavede, je sex úplně v pohodě. Pokud ještě výše zmíněné tipy zkombinujete s kondomem, nemusíte se ničeho bát. A když zvolíte kondom v červené barvě, docílíte ještě příjemnějšího pocitu – nejenže nebude případné znečištění patrné, ale barevný kondom bude nejspíš i vonět (například jahodou).

Nedejte na mýty

Někde se dočtete, že při menstruaci je vyšší riziko přenosu pohlavních chorob. Anebo že žena nemůže otěhotnět. Obě tvrzení jsou nesmyslná, tak na to pamatujte. Chraňte se před chorobami a početím stejně jako kdykoliv jindy.

Kratší perioda bez křečí

Některé průzkumy říkají, že sperma dokáže urychlit průběh periody a zkrátit ji o den i více. Orgasmus zase vyplavuje z těla endorfiny, které mohou zmírnit bolesti spojené s menstruací. Takže soulož během periody je vlastně takový lék pro ženy s bolestivou menstruací :)

Vyšší prokrvení = silnější orgasmus

Během menstruace jsou ženské pohlavní orgány prokrvenější a citlivější a zároveň má spousta žen díky hormonům větší libido. Některé proto nedají na sex v těchto dnech dopustit – právě z důvodu silnějších prožitků.

Řiďte se hlavně podle sebe (a partnera)

I po přečtení článku máte pocit, že takový sex není pro vás? Pak se do ničeho nenuťte! Hlavní je dělat to, co je vám příjemné, nemá smysl se k něčemu přemlouvat. A to platí i pro váš protějšek. Jakmile se jednomu z páru během menstruace do milování nechce, ten druhý by to měl respektovat. 

 

Hygienické tampony Unlimited Tampons

Naše garance

Jsme připraveni vám poradit

Jsme připraveni vám poradit

Poradna je určena pro vaše krátké dotazy. Zašlete nám dotaz.

Intimní poradna
Stoprocentní diskrétnost

Stoprocentní diskrétnost

Diskrétní balení vašeho zboží a ochrana osobních údajů.

Diskrétnost a důvěra
Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost je i pro nás u produktů na prvním místě.

Zdravotní nezávadnost