Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Sex a zdraví

Sex má nejenom úžasný vliv na naši psychiku, tím že snižuje stres a zvyšuje sebevědomí, ale má i pozitivní vliv na fyzické zdraví. Snižuje riziko infarktu, zvyšuje imunitu, pomáhá hubnout, zlepšuje spánek a kvalitu pleti. To je ovšem jen zlomek toho dobrého, co pro sebe kvalitním sexem můžeme udělat.

Vliv na psychiku

Při milování se člověk dostává do dobré nálady a cítí se šťastně. Tělo vylučuje endorfin, s kterým přichází dobrá nálada a pozitivní vnímání okolí. Lidé, kteří se pravidelně milují, zvládají mnohem lépe stresové situace a zbavují se napětí.

Dalším užitečným hormonem je oxytocin. Už při mazlení, hlazení a objímání jeho hladina několikanásobně narůstá a dochází k poklesu depresivních a úzkostných stavů.

Partnerské pouto

Oxytocin nazýváme hormonem důvěry, lásky a rozkoše. Přítomnost oxytocinu vyvolává pečovatelské chování - muži ochraňují ženy a ty naopak pečují o muže. Milováním a důvěrnými doteky si budujete vzájemné pouto a upevňujete partnerské vazby, což přináší klid a vyrovnanost.

Vyšší sebevědomí

Zvyšování sebevědomí je jeden z dalších důvodů, proč mít sex. Pokud člověk prožívá kvalitní sex, cítí se žádoucí, přitažlivý a sexy, dá se říct, že úplně září. Funguje to samozřejmě i naopak. Pokud jste sami se sebou spokojení, milování si mnohem lépe užijete.

Úleva od bolesti

Již zmíněný oxytocin má také vliv na snížení bolesti. Mnohdy jen mazlení a objímání pomůže ženě od nepříjemných menstruačních bolestí. Některé studie dokazují, že sex může tlumit i migrény a snižovat bolesti zad.

Inteligenční potenciál

Pohlavní styk může zlepšit analytické myšlení lidí. Hormony kortizol a adrenalin, jejichž hladina se zvyšuje během sexu, pozitivně stimulují šedou kůru mozkovou. Po milování se může člověk cítit bystřejší, pozornější a plný nápadů.

Snižuje riziko srdečních a cévních chorob

Sex má pozitivní vliv na zdraví srdce. Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří mají pravidelný pohlavní styk dvakrát a vícekrát týdně, jsou méně náchylní na infarkt než ti, kteří se touto činností zabývají méně než jednou za měsíc. U nich je téměř o 50% vyšší riziko kardiovaskulárních chorob, což není zanedbatelné.

Pomáhá hubnout / Zlepšuje kondici

Milování je zcela přirozený a nenásilný způsob hubnutí. Je lepší půl hodiny běhat nebo se pomilovat s partnerem? V obou případech spálíte přibližně 880 kJ a je jasné, který způsob hubnutí je příjemnější. Zde více než jindy platí - spojit příjemné s užitečným.

O tom, že sex zlepšuje fyzickou kondici, není pochyb. Každá poloha posiluje různé partie těla a s každým orgasmem přichází obrovské napětí svalů. Vytrénované svaly a výdrž jsou odměnou. Fyzické cvičení navíc pozitivně ovlivňuje libido neboli sexuální touhu, takže se vlastně ocitnete ve velice příjemném začarovaném kruhu.

Zlepšuje spánek

Víte, že podle odborníků je nejlepší praktikovat sex před spaním? Po vyčerpávajícím sexuálním maratonu se vaše tělo uvolní a je připraveno zrelaxovat se v hlubokém spánku.

Má pozitivní vliv na pleť

Stejně jako u každé jiné fyzické aktivity, tak i u sexu je pokožka více prokrvená, tzn. je mnohem více zásobena kyslíkem. To způsobuje, že je pleť zářivější a vypadá zdravě.

Snižuje riziko rakoviny

Některé zdroje tvrdí, že častá ejakulace u mladých mužů, snižuje riziko rakoviny prostaty ve vyšším věku. I masáž prostaty je dobrou prevencí, jak udržet prostatu zdravou. Působí jako prevence rakoviny prostaty a oddaluje nástup zvětšení (zbytnění) prostaty.

Zvyšuje imunitu

Sexem se dá velmi dobře zvyšovat imunita. Díky pravidelnému milování se zvýší hladina imunoglobulinu A, který chrání tělo před infekcemi.

Naše garance

Jsme připraveni vám poradit

Jsme připraveni vám poradit

Poradna je určena pro vaše krátké dotazy. Zašlete nám dotaz.

Intimní poradna
Stoprocentní diskrétnost

Stoprocentní diskrétnost

Diskrétní balení vašeho zboží a ochrana osobních údajů.

Diskrétnost a důvěra
Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost je i pro nás u produktů na prvním místě.

Zdravotní nezávadnost