Venušiny kuličky

Venušiny kuličky nabízí mnoho příznivých účinků na zdraví ženy. Jejich jedinečnost spočívá nejen v tom, že pomáhají efektivně posilovat svalstvo pánevního dna a tím zkvalitňovat sexuální prožitky oběma partnerům, ale účinně také pomáhají předcházet některým zdravotním problémům jako je inkontinence, bolestivá menstruace, bolesti zad, špatné držení těla a mnoho dalších. Zásadně zvyšují sebevědomí uživatelky a celkově zkvalitňují její život.

Venušiny kuličky přináší...

• více vzrušení při milování

• pozitivní vliv na kvalitu ženského orgasmu

• větší sexuální touhu

• zlepšení lubrikace

• správné držení těla

• pomoc s odstraněním bolestí zad

• prevence nebo součást léčby inkontinence

• odstranění bolestivé menstruace

• pomoc při přirozeném otěhotnění

• posílení ochablých svalů po porodu

 

Proč venušiny kuličky?

Snadný způsob, jak posílit svaly pánevního dna. Nošením venušiných kuliček dosáhnete účinných stahů svalů pánevního dna a zároveň vyvoláte příjemné záchvěvy kuliček. Venušiny kuličky jsou ideální pro ženy, které nemají čas ani prostor na pravidelné a dlouhé posilování pánevního dna. Kuličky stačí zavést a další už se děje bez aktivního přístupu ženy. Skvělé na nich je, že je můžete nosit všude, ať už jdete do práce, na procházku, sportovat nebo se bavit s přáteli. 

Co je pánevní dno?

Svaly pánevního dna se rozkládají mezi stydkou kostí, kostrčí a hrboly sedacích kostí na spodině pánevního kruhu. Pánevní dno se skládá ze tří svalových vrstev, anatomicky rozdělených do dvou skupin, které leží nad sebou a mají dohromady přibližně tloušťku ženské dlaně. Je to jeden z nejdůkladněji provázaných a funkčních svalových systémů. Slouží k opoře páteře, proto pánevní dno řadíme do systému stabilizačního svalstva. Slouží také k držení vnitřních orgánů a má na ně velký vliv (pozitivní i negativní). Plní funkci uzavírací (svěrač konečníku, vagíny a močové trubice).

Pánevní dno má významné postavení proto, že se nachází v centru našeho těla a je jeho těžištěm. Nese velkou tíhu a musí hodně snést, proto je jeho posilování velmi důležité. Svaly pánevního dna vám slouží pouze tehdy, pokud je aktivně používáte!

Jak posilovat svaly pánevního dna?

Na procvičování a zpevnění svalů pánevního dna se zaměřují Kegelovy cviky, které spočívají v rytmickém zatínaní svalstva a jejich následném uvolňování. Při důsledném cvičení by měly být procvičovány třikrát denně v počtu 30 - 40 stahů a povolení v krátkém časovém rozmezí. Venušiny kuličky procvičují svaly zcela přirozeně za vás. Udržují svaly aktivní díky svojí hmotnosti a jemnému chvění, které způsobují kuličky umístěné uvnitř kuliček.

Relaxace pánevního dna

Stejně důležité jako je posilování je i relaxace svalstva pánevního dna. Relaxace - žena provede leh na záda, nohy pod koleny si může podložit, aby snížila napětí břišních svalů. Během relaxace se snažíme o soustředění se do oblasti pánevního dna, uvědomění si jednotlivých svalů a jeho uvolnění.

Vliv na sexuální život

Žena díky zpevněnému pánevnímu dnu prožívá více vzrušení při milování a dosahuje snáze orgasmu. Navíc i partner vnímá pevnější vaginální svalstvo velmi pozitivně. Venušiny kuličky jsou také skvělým stimulantem. Při jejich nošení se poševní stěna lépe prokrvuje a je citlivější. Při vznikajících vibracích se zvyšuje sexuální touha ženy.

 

Efekt na zdraví

Kondice pánevního dna úzce souvisí s prevencí

těchto zdravotních obtíží:

• močová inkontinence – únik moči

• bolesti zad (kříže, beder)

• pokles pánevního dna

• pokles či výhřez pochvy a dělohy

• pocit přílišné otevřenosti v pánvi

• premenstruační syndrom

• bolest při menstruaci

• bolest při milování

• nedostatečná lubrikace

• neschopnost dosáhnout orgasmu

• hormonální poruchy

• potíže s otěhotněním

• potíže s donošením plodu

• nepostupující porod

• ochablé svalstvo pánevního dna po porodu

• pocity únavy, smutku či napětí

Menopauza

V plodném období je ženské pánevní dno zásobováno estrogenem – ženským pohlavním hormonem. Po přechodu tato ochrana končí a žena musí být aktivnější, aby si toto svalstvo udržela pevné. Pánevní dno se totiž stává méně pružné a poklesává. Ale naštěstí se dá cvičit, je to sval a ten potřebuje pohyb. Odměnou pro vás bude zvýšená produkce ženských hormonů a nárůst životní vitality.

Fitness

Core - neboli střed těla, je označení pro skupiny svalů, které nazýváme hlubokým stabilizačním systémem. Jsou uloženy pod povrchovým svalstvem a patří sem pánevní dno, transversus (sval příčný břišní), dýchací sval (bránice), multifidy (vzpřimovače páteře) a zadní snopce vnějších šikmých břišních svalů. Svaly středu těla se zapojují do každého pohybu, jsou zodpovědné za stabilizaci trupu při pohybu, udržují polohu a rovnováhu. Posílením středu těla, kam patří i pánevní dno, docílíte rovnoměrně vypracovaného těla.

Jak kuličky zavést?

Kuličky se zavádí podélně do pochvy s kapkou lubrikantu, provázek zůstává mimo tělo. Vyberte si nejvíce vyhovující polohu pro zavedení kuliček - u začátečnic je nejoblíbenější zavedení vleže, popř. s jednou nohou zvednutou nahoru. Kuličky před zavedením nalubrikujte, samotné zavedení pak bude snadné a příjemné. Stejně jako u tamponů byste si měla za okamžik na kuličky zvyknout.

Kdy je nosit?

Kuličky je možno nosit při všech běžných denních aktivitách, kdykoliv a kdekoliv chcete. Běžně ženy nosí kuličky do práce, do obchodu, na procházku, na diskotéku, při sportu atd. Větší efekt mají při pohybu.

Jak dlouho je nosit?

Kuličky noste nejméně 15 minut, postupně dobu prodlužujte, možné je i několikahodinové nošení, maximálně však 8 hodin. Délka nošení je vždy závislá na kondici pánevního dna. Uvědomte si, že stejně jako u jakéhokoliv posilování může dojít k únavě svalů.

Hygiena

Údržba venušiných kuliček je jednoduchá. Před a po každém použití kuličky opláchněte a poté vydezinfikujte dezinfekčním prostředkem určeným speciálně na ošetření erotických pomůcek. Chráníte tak své zdraví a současně prodlužujete kuličkám životnost materiálu. Nikdy nepoužívejte k čistění agresivní čistící přípravky např. benzín nebo čistý alkohol, mohou poškodit nejen povrch, ale i samotný výrobek a vaše zdraví. Při nošení vždy myslete na to, že před použití toalety musíte kuličky vyndat, opláchnout a po vykonání potřeby zase zavést.

Posilování pánevního dna v těhotenství

V těhotenství je vždy důležité zkonzultovat používání venušiných kuliček se svým gynekologem. Obecně se v prvním a třetím trimestru posilování pánevního dna nedoporučuje. V prvním trimestru je největší riziko potratu a ve třetím by se mělo pánevní dno spíše relaxovat a po ukončeném 36. týdnu uvolňovat, aby porod proběhnul co nejhladčeji. Uvolněním dosáhneme rychlejšího a efektivnějšího otevření porodních cest před narozením dítěte.

Hmotnost kuliček

Kondice pánevního dna rozhoduje o tom, jakou hmotnost kuliček máte zvolit. Pro ženy, které na sobě cítí, že mají svalstvo hodně ochablé, doporučuji kuličky s nižší hmotností. Pokud zvolíte kuličky těžké, budou mít tendenci vyklouzávat a cvičení nebude mít žádný efekt. Začněte raději u kuliček lehčích např. u jednokuličky a postupně hmotnost zvyšujte. Ideální jsou pro to sady kuliček s různou velikostí či hmotností kuliček.

Na co si dát pozor?

Určitě stojí za to, investovat do kuliček z kvalitního materiálu jako je silikon nebo silikomed. Hygieničtější jsou kuličky jednolité, bez spár či textilního provázku, ve kterých se mohou držet bakterie. Na trhu jsou kuličky různých tvarů s různými výstupky pro větší stimulaci, berte však v potaz to, že členitější povrch se hůře dezinfikuje. Myslete na to, že s kuličkami můžete vyrazit do práce, do společnosti za sportem atd., jejich tichost a diskrétnost je proto také velmi důležitá.

 

Cviky s venušinými kuličkami

Základem úspěšného posilování svalů pánevního dna je uvědomění si jeho anatomie, funkce a lokalizace ve vlastním těle. A stejně důležité jako posilování je i relaxace svalů pánevního dna, která by měla dvakrát tak dlouhá jako posilování.

 

Upozornění: I u cvičení vaginálního svalstva může dojít k bolesti a únavě svalů. Dbejte proto na to, abyste na začátku necvičila příliš dlouho. Dobu cvičení raději prodlužujte plynule.

Tipy na cvičení

Trénovat můžete jednoduše při jakýchkoliv pohybových a sportovních aktivitách jako je např. chůze, běh, aerobic, jízda na kolečkových bruslích, jízda na kole či na koni, tanec, míčové hry a další. Pro pohodlné tréninky lze aktivitu nahradit rytmickými pohyby jako je skákání na míči, či houpací křeslo.

Maximální kontrakce

Po zavedení kuliček se položte se na záda a pokrčte kolena. Stáhněte svaly pánevního dna, jako byste chtěla zadržet moč a střevní plyny, zatáhněte břicho a pomalu vydechujte ústy. Udržte stažení po dobu pěti vteřin, pak přidejte ještě tři rychlá stažení za sebou. Uvolněte pánevní dno a břicho: k nádechu dojde automaticky. Proveďte tři série po deseti maximálních stažení svalů pánevního dna. Mezi jednotlivými staženími si deset vteřin odpočiňte, mezi sériemi odpočívejte jednu minutu. Uvolněte co nejvíc všechny svaly, které by mohly činnost svalů pánevního dna nahrazovat (hýžďové svaly a vnitřní svaly stehen). Cvičte jednou až dvakrát denně po pět dní v týdnu. Abyste měla jistotu, že stahujete ty správné svaly, zaveďte si vždy před cvičením kuličky. Pokud ucítíte, že jsou kuličky vtahovány dovnitř do vagíny, znamená to, že stahování svalů pánevního dna probíhá správně. Jestliže jsou kuličky při stažení naopak vypuzovány z vagíny ven, znamená to, že místo stahování svalů tlačíte (jako při stolici). Pozor! Je velmi důležité pohyb správně pochopit, než ho budete opakovat. Tlačení ven (jako při stolici) by mohlo pánevní dno ještě víc oslabit. Pokud se vám kontrakce svalů pánevního dna nedaří, zkuste následující cvičení.

Vlna

Po zavedení kuliček se položte na záda, pokrčte kolena. Sevřete konečník, jako byste chtěla zadržet střevní plyny, přitom vydechujte ústy a zatahujte břicho. Pokuste se stáhnout svaly pánevního dna od konečníku směrem k vagíně. Když jsou konečník a vagína sevřené, udržte stažení po dobu pěti vteřin, poté pánevní dno a břicho uvolněte. Několikrát opakujte a zkontrolujte si směr stažení kuličkami. Až toto cvičení zvládnete, znovu se pokuste o maximální stahování svalů pánevního dna. Poznámka: Pokud chcete svaly pánevního dna skutečně posílit, stažení musí být maximální – znamená to, že ho musíte provádět soustředěně a usilovně.

Uzamčení hráze

Cvik spočívá v tom, že stáhnete pánevní dno před jakoukoliv fyzickou aktivitou, která zvyšuje tlak na hráz, jako je například kašel, kýchání nebo zvedání dítěte, a také během ní. Zvykněte si provádět uzamčení hráze při každé fyzické námaze.

Gejša

Během sexuálního styku při penetraci stáhněte svaly pánevního dna a sevřete vagínu. Udržte kontrakci po dobu několika sekund, poté uvolněte sevření. Opakuje dvakrát až třikrát za sebou. Váš partner vás může informovat, zda jsou svaly vašeho pánevního dna silnější.

Cvičení cíleného stažení pánevního dna – aktivní posílení

Zaveďte venušiny kuličky dle instrukcí výše. Dřepněte do mírného podřepu a stáhněte svalstvo pánevního dna. Poté uchopte smyčku a snažte se vytahovat kuličku ven, přitom zamezte samotnému vytažení aktivním stahováním svalů. Začněte trénovat kratší dobu, poté raději plynule prodlužujte. Takto trénujte denně max. 15 minut.

Zkušenosti uživatelek

Když jsem začala nosit venušiny kuličky, zkrátila se mi už po měsíci menstruace o jeden den.

 

S kuličkami posiluji už několik měsíců a partner je nadšený. Dokážu jej stimulovat bez pohybu těla pouhým zatínáním vaginálních svalů. K vrcholu to ještě nedospělo, ale jsem si jistá, že to přijde.

 

Po porodu to byla katastrofa, skoro jsem manžela uvnitř necítila, ale začala jsem nosit venušiny kuličky a hned je to lepší. Je to znát týden po týdnu. Konečně si zase užívám uspokojivý sex.

 

Nikdy jsem nevěřila, že inkontinence se bude jednoho dne týkat i mě, ale po porodu se mi stalo, že jsem při výbuchu smíchu a jednou i při tanci neudržela moč. Ve společnosti je to fakt trapas. Hodně jsem si o inkontinenci načetla a zvolila kuličky jako nejpříjemnější variantu léčby. Dneska už nemám strach ani při záchvatu smíchu, ani při záchvatu kašle. Jsem v pořádku a preventivně kuličky používám dál. 

 

Procházky s kuličkami si užívám. Z erotického hlediska je to velmi příjemné. Orgasmu s nimi nedosahuji, ale to vzrušení je skvělé. Přítel je nadmíru spokojený, protože moje „nadrženost“ končí vždy žhavým sexem.

 

Naše garance

Jsme připraveni vám poradit

Jsme připraveni vám poradit

Poradna je určena pro vaše krátké dotazy. Zašlete nám dotaz.

Intimní poradna
Stoprocentní diskrétnost

Stoprocentní diskrétnost

Diskrétní balení vašeho zboží a ochrana osobních údajů.

Diskrétnost a důvěra
Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost je i pro nás u produktů na prvním místě.

Zdravotní nezávadnost