Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Vaginální suchost: Co dělat, když to při sexu drhne?

Dostatečné zvlhčení hraje při sexuálním aktu zásadní roli a rozhoduje o tom, jestli bude styk příjemným a vzrušujícím zážitkem, nebo naopak noční můrou a bolestí hraničící s utrpením pro oba partnery. Příčin suché vaginální sliznice může být mnoho a nemusejí vždy souviset s nedostatkem vzrušení a touhy.

 

Tyto potíže se nejčastěji objevují u žen v menopauze – kvůli nízké hladině estrogenu. Za nedostatečnou lubrikací může být také kojení nebo období po šestinedělí, kdy je pochva kvůli hormonální nerovnováze sušší než obvykle. U některých žen může trápení způsobit použití nevhodné kosmetiky, která sliznici vysušuje a dráždí. V neposlední řadě mohou být příčinou i některé léky, při jejichž užívání je vedlejším příznakem právě suchá sliznice v intimních oblastech. Hormonální antikoncepce má často za následek nejen „sucho“, ale i menší chuť na sex.

 

Ať už je příčina jakákoliv, především je třeba věc řešit, a to dříve, než vám nepříjemné pocity sex znechutí a naruší partnerské vztahy. Není se třeba stydět, některé zdroje uvádějí, že potíže s vaginální suchostí zažívá až každá druhá žena.

Lubrikační gel

Skvělým pomocníkem při nedostatečném zvlhčení během sexu jsou lubrikační gely. Vybírat můžete z velkého množství lubrikantů, ať už na bázi vody, nebo silikonu. Existují gely s příchutí, ale třeba taky dráždivé. Ty se ovšem při potížích se suchou poševní sliznicí právě kvůli možnému podráždění nedoporučují.

Tipy na zlepšení zvlhčení

 

● Orální dráždění – laskání ústy je pro většinu žen natolik příjemné, že jim pomůže k dostatečnému zvlhnutí

● Sexuální fantazie – erotické představy, povídky nebo sledování porna, to vše může být velmi vzrušující a oběma partnerům zlepšit zážitek ze sexu

● Masturbace – sama žena nejlépe ví, co ji vzrušuje – a řadu mužů vzrušuje pohled na masturbující ženu

 

Tipy na lubrikanty

Naše garance

Jsme připraveni vám poradit

Jsme připraveni vám poradit

Poradna je určena pro vaše krátké dotazy. Zašlete nám dotaz.

Intimní poradna
Stoprocentní diskrétnost

Stoprocentní diskrétnost

Diskrétní balení vašeho zboží a ochrana osobních údajů.

Diskrétnost a důvěra
Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost je i pro nás u produktů na prvním místě.

Zdravotní nezávadnost