Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Pánevní dno: Jak ho vrátit zpátky do formy

Svaly pánevního dna jsou uloženy hluboko v těle a to, jak jsou důležité, si většinou začínáme uvědomovat až tehdy, když začnou ochabovat. Jakmile není pánevní dno v pořádku, můžou se objevit potíže s únikem moči, ale i bolesti při sexu a zhoršená schopnost dosáhnout orgasmu.

 

K ochabování pánevního dna dochází u žen zejména po porodu, ale na vině bývá také namáhavá fyzická práce, či naopak zaměstnání s nedostatkem pohybu nebo stres. Jako každý sval v těle lze ale naštěstí i pánevní dno účinně posílit, a zkvalitnit tak radost ze sexu ženám i mužům.

Venušiny kuličky

Venušiny kuličky jsou jednou z nejoblíbenějších ženských erotických pomůcek. Jsou to většinou dvě kuličky s dutinou, v nichž se ukrývají menší kuličky z těžšího materiálu. Kuličky vytvářejí samovolnou stimulaci uvnitř vagíny, a posilují tak pánevní dno. Můžete je nosit kdykoliv – v práci, na procházce nebo při sportu, a to až osm hodin v kuse. Chce to ale pohyb, bez nich je efekt nulový. Pokud se z nějakých důvodů nemůžete (nebo nechcete) hýbat, zkuste vibrační vajíčko – udělá všechnu práci za vás.

Tantrické kuličky

Venušiny kuličky mají příbuzné v podobě tzv. tantrických kuliček. Ty spolu nejsou spojené a nemají uvnitř dutinu s kuličkou. Zpravidla jsou menší a těžší. Doporučují se zejména pokročilým ženám – ty je mohou využít i při pohlavním styku, kdy kuličky uvnitř stimulují také muže. Nebojte se, že by snad někam zapadly, vagína je slepá ulička a nic se v ní nemůže ztratit. :)

Kegelovy cviky

Kegelovy cviky jsou velmi efektivním a osvědčeným způsobem, jak posílit pánevní dno. Spočívají v důsledném a pravidelném procvičování svalů v příslušné oblasti. Netýká se to však pouze žen – oslabené pánevní dno mohou mít i muži, kteří se kvůli tomu mohou potýkat s obtížemi s erekcí.

Jóga i jízda na koni

Výborná je také jóga nebo pilates, které posilují vnitřní svalstvo celého těla. Zkusit můžete také jízdu na koni. Ženy, které často jezdí na koni, mají svaly pánevního dna pěkně zpevněné.

Odpočinek

A nezapomínejte ani na relaxaci – je důležité nechat svaly odpočinout. Nejlepší je, když si lehnete na záda na koberec, doširoka roztáhnete nohy a začnete plně vnímat, jak se svaly pánevního dna postupně uvolňují.

 

Tipy na Venušiny kuličky

Naše garance

Jsme připraveni vám poradit

Jsme připraveni vám poradit

Poradna je určena pro vaše krátké dotazy. Zašlete nám dotaz.

Intimní poradna
Stoprocentní diskrétnost

Stoprocentní diskrétnost

Diskrétní balení vašeho zboží a ochrana osobních údajů.

Diskrétnost a důvěra
Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost je i pro nás u produktů na prvním místě.

Zdravotní nezávadnost