Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Movember: Když knírek upozorňuje na rakovinu prostaty

Možná jste v minulých letech zaznamenali, že v listopadu se ve vašem okolí zvýšil počet mužů s knírkem. Svůj podíl na tom má akce Movember, jejímž cílem ovšem není co nejvyšší počet vousáčů ale snaží se upozornit na zdraví mužů, a to zejména v souvislosti s rakovinou prostaty. A samozřejmě získat nějaké finanční prostředky pro charitativní účely.

Proč? Aby muži neumírali zbytečně

Nápad se zrodil v roce 2003 v hlavách dvou přátel z Austrálie. Chtěli rozjet charitativní činnost a upozornit na mužské zdraví, na nutnost prevence onemocnění a preventivních prohlídek. Protože o nemocech jako rakovina prostaty či varlat se moc nemluví, mnoho starších mužů navzdory riziku nechodí na preventivní prohlídky a celkově je tato problematika širší veřejnosti neznámá. Proto dotyční Australané založili nadaci Movember a propagovali svou myšlenku tak, že si spolu s přáteli nechávali v listopadu narůst knírek. Odtud i název – vznikl spojením slov moustache (knírek) a November (listopad). Za 14 let existence nadace stihli finančně podpořit mnoho projektů zaměřených na mužské zdraví, a to po celém světě. Pokud i vy chcete danou myšlenku podpořit, nezanedbávejte prevenci, mluvte o tématu s přáteli a šiřte informace o péči a prevenci. Anebo přispějte finančním darem nadačnímu fondu Muži proti rakovině, který je držitelem licence Movember v České republice.

Prevence? Kvalitní strava, pohlavní aktivita a prohlídky

V roce 2018 byla rakovina prostaty diagnostikována 1,3 milionu lidem po celém světě. Přitom víme, jak na prevenci – chce to zdravě a kvalitně jíst a mít pravidelnou pohlavní aktivitu. Styk či masturbace končící vyvrcholením, ideálně asi pětkrát týdně, působí velmi dobře – ejakulací se totiž prostata čistí. Měl rakovinu prostaty někdo z rodiny? Pak se riziko výrazně zvyšuje a chce to chodit pravidelně na preventivní prohlídky, klidně už po čtyřicítce. Po 55. roce života by měly být pravidelné návštěvy lékaře samozřejmostí. Zpočátku se toto onemocnění totiž nijak neprojevuje, až později přicházejí bolesti zad a potíže s močením – jenže to si málokdo vyloží jako příznak rakoviny prostaty. Proto se doporučuje si alespoň dvakrát do roka prostatu vyšetřit pohmatem, a jakmile objevíte něco podezřelého, ihned se objednat k urologovi. Že něco není v pořádku, může odhalit například i partnerka při masáži prostaty, a to když je tento orgán hrbolatý či výrazně větší než vlašský ořech. 

Masáž prostaty 

Jako prevence proti vzniku rakoviny prostaty skvěle působí masáž prostaty.  Je vhodnou prevencí zvláště pro ty, kdo mají rakovinu prostaty v rodině. Navíc redukuje riziko zánětů a má pozitivní vliv na androgenní alopecii (plešatění). K masáži prostaty je možné využít speciální erotické pomůcky - stimulátory prostaty, které mohou masáž výrazně zjednodušit, případně zlepšit výsledný požitek muže. Prostata je označována za mužský bod G a při její intenzivní stimulaci může dojít k orgasmu i zcela bez stimulace penisu. 

Recenze: stimulátor prostaty Azul

Juraj: Je to super diskrétny spoločník, veľmi príjemné mať to v konečníku aj počas dňa. Doporučujem mužom, ktorí musia užívať lieky na zväčšenú prostatu a preto nemajú pri orgazme výstrek - orgazmus je menej kvalitný. S týmto kolíkom striekam ako predtým. Zvlášť je to fajn pri masturbácii, kedy to mám zasunuté a hojdám sa na stoličke, čím vlastne masírujem prostatu. Výstrek ako zamlada :-). Výborná vec.

Erotické pomůcky vhodné pro masáž prostaty 

                                                         

Další zajímavé informace na téma zdraví najdete v článcích: Zdravotní efekt erotických pomůcek a Vliv sexu na zdraví nebo Tajemství venušiných kuliček

Naše garance

Jsme připraveni vám poradit

Jsme připraveni vám poradit

Poradna je určena pro vaše krátké dotazy. Zašlete nám dotaz.

Intimní poradna
Stoprocentní diskrétnost

Stoprocentní diskrétnost

Diskrétní balení vašeho zboží a ochrana osobních údajů.

Diskrétnost a důvěra
Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost je i pro nás u produktů na prvním místě.

Zdravotní nezávadnost