Teorie a návody

Vibrátor

Sekce Teorie a návody by Vám měla ukázat správnou či novou cestu v labyrintu sexuálních praktik i pomůcek. Kromě teorie Vám i poradíme jaké pomůcky nakupovat, jak je používat i udržovat.Klitoris


Prostata


Anální sexElektrostimulaceMilostná předehraFisting


Materiál


 
 
 
 
 
 
 
 

Klitoris

Mnoho mužů neumí stimulovat klitoris. Buď se ho dotýkají příliš silně, nebo neumí přizpůsobovat hlazení, popřípadě příliš tlačí přímo na toto erotické pásmo a dělají příliš rychlé pohyby. Proto hlazení prováděné mužem nezasvěceným do umění lásky může být příliš násilné nebo příliš pomalé, a tak těžko najde nejvzrušivější rytmus nebo obdoby dráždění, které si žena přeje. Přitom ženy touží neustále, aby byly hlazeny silněji, nebo lehčeji, ale velice zřídka se odváží tyto touhy odhalit. Abychom dokázali vyvolat co nejintenzivnější erotické potěšení povězme si všechno o tomto ženském klenotu, o klitorisu.

Co to je klitoris

Klitoris, nebo-li poštěváček, je ženský orgán, který má za úkol pouze vyvolávat příjemné pocity. Je umístěn v horní části ženských zevních rodidel v místě, kde se setkávají malé stydké pysky. Stimulací klitorisu dochází k orgasmu. Tato stimulace je zvlášť vhodná před samotným vaginálním stykem. Při delším dráždění se poštěváček zvětšuje a žena se cítí vzrušená.

 

Jak nalézt klitoris

K podrobnému prozkoumání klitorisu je nutné, aby mužovi oči zaujaly správný vizuální úhel. Měl by široce otevřít stehna ženy a prsty lehce rozevřít velké stydké pysky. Tak zjistí, že ve vyšší části genitálního pásma se stydké pysky spojují dvojitým záhybem ve tvaru kapuce pláště. Toto je obal klitorisu. Tato kapuce má být velmi lehkým pohybem posouvána nahoru aby odkryla velký rubín o rozměrech kuličky rybízu. To je klitoris.

Když je klitoris přirozeně velmi vyvinut, nebo během vzrušení, je možné cítit malý sférický vrchol položený na oblasti, nad kterou se válí když jej stimulujeme prstem. Zkoumáním tohoto místa může žena vyvolat velmi slastné pocity. Také milenec může hlazením tohoto pásma vyvolat ženě velmi silnou rozkoš. Ta jeho snažení může řídit hlasem, gesty nebo pohledem.

 

Proč je klitoris tak citlivý?

Samotný klitoris je pouze malou viditelnou částí rozsáhlejšího erektivního systému a tvoří z něho pouhé 4%, zbytek je skryt uvnitř těla. Při vzrušení se tento erotogenní systém naplňuje krví, což se projeví zčervenáním a nafouknutím klitorisu i velkých stydkých pysků a vestibulárního pásma. Dotykem můžeme pocítit jemnost těchto tkání. Takto v celku je krevní tok na úrovni klitorisu bohatší než ten na úrovni penisu, ale zatímco erekce penisu je vnějším projevem, v případě ženy se uskutečňuje z velké části uvnitř těla. Klitoris je pouze viditelnou špičkou ledovce rozkoše, nebo prvním klenotem nádherného uměleckého díla. Svou citlivostí a účinností nemá srovnání. Citlivost klitorisu je způsobena jeho zvláštní strukturou. Bohatý krevní oběh mu dovoluje intenzivní růst a nesrovnatelná bohatost nervových zakončení mu nabízí výbušnou citlivost. Díky hojnosti receptorů slasti v tomto pásmu představuje klitoris opravdový symbol erotismu. Má tak mimořádnou citlivost, že se jeho tkáně mohou lehce naplnit vášnivou rozkoší. Je tak jemný, že se doporučuje nepřímá stimulace, stačí hladit jeho okolí a jej stimulovat pouze letmými dotyky. Přímý kontakt klitorisu bude vždy výbušný, proto je často přirovnáván k živé výbušné náloži.

 


Stimulace klitorisu

Ve světových statistikách se dočtete, že téměř 70 % žen si k orgasmu při souloži musí dopomáhat drážděním klitorisu. Proto najdete v naší nabídce několik výrobků ke stimulaci již zmíněného bodu a okolí „Venušina pahorku“, které mohou být nejen pomocníky při cestě za vrcholem, ale také sexy hračkou při partnerských hrátkách...

Před stimulací
Dokud není partnerka dost vzrušená, je pro ni dráždění většinou nepříjemné. Proto je třeba ji připravit líbáním, hlazením a mazlením.

Stimulace klitorisu během sexu
Ještě než do partnerky vstoupíte, přejíždějte konečkem penisu přes klitoris. Až bude dostatečně vzrušená, můžete do ní pozvolna pronikat. Po každém vniknutí se snažte penis vytáhnout co nejvíce ven. Natahujete tím pysky ohanbí a stimulujete citlivý poševní vchod. Vybírejte takové polohy, při kterých můžete rukou stimulovat partnerčin klitoris nebo při kterých se může takto dráždit sama.

Stimulace klitorisu - jemně a opatrně!
Každá žena je jiná a proto je i každý klitoris jinak velký a jinak citlivý. Co je jedné ženě nepříjemné, druhou uvádí do extáze. Proto je nejlepší se zeptat nebo sledovat, jak na různě silný tlak žena reaguje.

Pohyby tam a zpět nad osou pochvy. Na klitoris pod kapucí je vyvíjen lehký tlak palcem a ukazováčkem, prsty ho jemně rolují.

Lehká stimulace klitorisu mezi dvěma prsty: palec a ukazováček, nebo ukazováček a prostředníček. Transversální (svislý směr) rolování prsty.

Optimální rytmus udává žena, důležité je ho neměnit a udržovat. Některé ženy ale mají rády stupňující hlazení: pomalu na začátku, se zrychlováním, až postupně potěšení roste, aby se stalo dostatečné pro vyvolání orgasmu.

Rytmus musí být pravidelný, udržovaný nepřerušeně, tak nejlépe podporuje vzrušení milenky, které zajišťuje růst stimulace a vzrušení. Jakákoli změna tlaku, pohybu nebo rytmu riskuje vyvolání snížení vzrušení.

Nemají se měnit ruce ani jejich poloha. Žena je ta, kdo určuje čas pro stimulaci klitorisu. Hlazení se nikdy nezastaví dříve než o to žena požádá, nepřerušuje se ani pokud přijde orgasmus, jinak se klitoris stáhne zpět. Milenec musí udržovat rytmus, neustálé spojení a tlak. Líbání a hlazení dalších dostupných částí těla (rty, ňadra, ...) vyvolává růst rozkoše.

Krajina pásma klitorisu je velice citlivá a proto ji musíme stimulovat pomalu, rytmicky a bez přestávky. Pokud vzdalujeme od sebe velké a malé stydké pysky, narazíme na kapuci klitorisu, který můžeme dráždit pomocí stydkých pysků.

Síla a tlak
Muži obvykle dělají chybu v síle s jakou klitoris dráždí. Muž může mít pocit, že se klitorisu téměř nedotýká a pro ženu je přitom stimulace příliš silná. Dráždění pak může být nepříjemné až bolestivé. Masírujte poštěváček raději jen bříškem prstu a stimulujte také oblast kolem něj.

Zvlhčení
je pro stimulaci klitorisu nezbytné. Pokud partnerka není dostatečně vlhká, použijte lubrikační gel nebo si prsty nasliňte. Vaše prsty musí po poštěváčku klouzat, ne jej bolestivě dřít.

Klitoris - obnažit nebo překrýt?
Některé ženy vyžadují přímý kontakt a čepičku nad klitorisem při masturbaci odhrnují. Zeptejte se raději partnerky, co jí vyhovuje lépe. Snadněji se ke klitorisu dostanete, jestliže roztáhnete stydké pysky.

Klitoris - techniky stimulace
Přetáhněte přes klitoris malý pysk a masírujte jej přes něj. Zkuste kroužení nebo sjíždění zleva doprava nebo nahoru a dolů. Měňte směr a zkuste improvizovat. Příjemné je také dráždění dvěma prsty. Položte bříško ukazováčku a prostředníčku mezi klitoris a sjíždějte nahoru a dolů. Pokud prsty rozevřete do véčka a obklopíte jimi poštěváček, budete zároveň stimulovat i stydké pysky. Vlhkými prsty můžete také partnerce kreslit po celé intimní oblasti písmena abecedy nebo různé obrazce (kreslit můžete také špičkou jazyka).

Orální sex - sedmé nebe pro klitoris
Na dráždění klitorisu jazykem nedá dopustit většina žen. Jazyk je totiž velmi jemný, kluzký a neustále vlhký. Nevrhejte se hned na klitoris, jazykem nejdříve přejíždějte kolem velkých stydkých pysků, poté kolem malých. Projíždějte jazykem od hráze ke klitorisu, kroužete kolem něj. Teprve pak se zaměřte na poštěváček samotný. Zkuste po něm přejíždět špičkou jazyka nebo celou jeho plochou. Silně vzrušující je kmitání špičkou jazyka, a to jakýmkoliv směrem. Nezapomínejte na stydké pysky, sajte je, lízejte, drážděte. Volné prsty můžete využít také k dráždění poševního vchodu nebo použít vibrátor.

 

Co je pravda a co je mýtus?

1. pomůže klitoris "odhalit" falešné blondýnky?
Pravda. Ano a je to dokonce průkazná metoda. Klitoris, který má růžovou barvu ukazuje, že tvoje milenka je autentickou blondýnou nebo případně autentickou zrzkou. Naopak ohnivě červený nebo fialový klitoris říká velice jasně, že je skutečnou brunetkou, a jestliže jí není teď, tak jí byla v dřívějším životě. A na konec, jestliže má tmavší zabarvení, je pravděpodobné, že jsi ve společnosti opravdové brunetky, nebo, proč ne - aviatické nebo afrikánské ženy.

2. Klitoris se nachází tam a jenom tam a je třeba dotýkat se ho přímo!
Mýtus! Jak velmi příjemné je hladit okolí, nejdřív trošičku doleva, pak trochu doprava... Ano, to vůbec není špatné! Podívejte se, že jste tak s minimální dobrou vůli lehce "přistáli" nad vaginálním otvorem, kde se ukrývá tak silné erektivní tělísko s rozměry zrnka hrášku, fazole nebo dokonce ořechu, podle toho, co se vám líbí více.

3. Klitoris "myslí neustále na stejnou věc."
Pravda. Je to jediný orgán, který neslouží k ničemu jinému, než že vyvolává slast jeho šťastné majitelky. Jestliže známe tento fakt, je normální, abychom se o něj trochu starali, ne?

4. Klitoris, nic jiného!
Pravda. Toto slovo pochází z řečtiny a znamená "klíč". A ne náhodou. Vypadá male, skoro bezvýznamně, ale je důležitější než se zdá. Klitoris je spojený s nervovým pletivem a erotogenní tkání. Je udělán tak, aby poskytoval své majitelce maximální potěšení. Jestliže při milování přijde chvíle nepozornosti, kdy milenec zapomene stimulovat klitoris, pak bude milenka na orgasmus dlouho čekat. Klitoris je výchozím bodem a vrcholem potěšení, třebaže v pochvě se odehrává to "hlavní".

5. Klitoris miluje vytříbenost.
Pravda. Je ještě diskrétnější než jeho mužský odpovídající orgán (mluvíme o penisu), proto omezuje nekonečnou rozmanitost dotyků, které mohou nastat při senzační felaci. Přitom pár technik zajistí jistý úspěch v jeho společnosti. Důležité je, aby pohyby dodržovaly co nejpřesnější rytmus.

6. Klitoris má své principy.
Pravda. Zkuste si představit muže ležícího na posteli. Dále si představte ženu ležící na něm tváří dolů. Takto snadno vyniknou výhody, které tato poloha nabízí: jeho penis a její klitoris jsou ve spojení. Velice jemná nervová zakončení ženského orgánu se začínají probouzet a vyvolávají dostatečné vzrušení pro dosažení orgasmu, který se rozšiřuje dále do pochvy. A penis nebude nikdy litovat, že je taky přítomen.

7. Spokojený klitoris má vždy stejné reakce.
Pravda. Při sexuálním vzrušení klitoris tepe v rytmu přibližně jedenkrát za vteřinu. Čím více se žena přibližuje orgasmu, tím se rytmus tepu zrychluje. Během orgasmu jsou tyto nárazy ještě rychlejší (2x až 3x za vteřinu). K návratu do normálního rytmu pak klitorisu stačí deset vteřin. 

Prostata - masáž prostaty

Prostata je nazývána mužským bodem G.

Prostata je orgánem pohlavního systému muže. Má tvar kaštanu, jehož širší část je obrácena k močovému měchýři a zúžená ke svalovému dnu pánve. Naléhá na spodní část močového měchýře a spojují se v ní cesty pro sperma a moč, oba tělesné produkty dále putují stejnou močovou trubicí. Produkuje jednak látky podobné hormonům, jednak prostatický sekret který tvoří hlavní část ejakulátu.
Prostata se vyvíjí již v těhotenství. Při narození se její hmotnost pohybuje od 3 do 5 gramů. Objem a hmotnost se nemění až do puberty, kdy dochází ke stimulaci a růstu. U dospělého muže ve věku 20 let prostata váží přibližně 20 gramů.

 

Masáž prostaty

Pro masáž prostaty je nezbytné dodržet několik pravidel.

 • Je to extrémně citlivé místo = ztvrdlá kůže na prstech, tvrdé záděry nebo dokonce hrana nehtu bude vnímána velmi nepříjemně.
 • Je třeba použít dobrý a kvalitní gel (nejlépe silikonový)

Ideální poloha je, když muž leží na zádech, protože na kolenou je prostata hůře hmatatelná. Zaveď mu prst do análu (téměř celý), mírně jej pokrč a lehounce tlač proti břichu. Až na konci najdeš malé kulovité tělísko. Nedělej rychlé pohyby, netlač silou. Začni velmi zlehka a pomalu přidávej a sleduj jeho reakce. Můžeš kroužit, přejíždět všemi směry nebo jemně pomačkávat. Každý muž to má rád trochu jinak. Nejcitlivější místo je na okraji prostaty směrem ke konečníku - tam kde je křižovatka moči a semenných dopravníků. Tato masáž vyvolá u partnera nejen záplavu vzrušení, ale i spoustu nových pocitů, které před tím nikdy nezažil. Počítej s tím. Má to ale i svá úskalí - stydlivostí spojenou s hygienou a nečistotami netrpí pouze ženy - ale samozřejmě i muži. Proto mnohdy striktně tuto praktiku odmítají. Pro přípravu na takovou akci doporučuji cca týden před tím jíst psylium ( viz anální sex). Samozřejmě by si měl před tím dojít na záchod nebo dokonce i vypláchnout. Dále pak - pokud nemá submisivní a ponižovací potřeby - neoblékej si rukavici (ideálně černou) nebo alespoň prezervativ na prst - ostentativně před ním. Udělej to někde mimo jeho dosah. Zvládneš-li to - začni s drážděním ústy a jazykem. Uvolní se a uklidní.

 

Důležité upozornění: Masáž prostaty může vyprovokovat ejakulaci téměř bez orgastických stahů. V ejakulátu je pak minimum spermií a je tvořen především sekretem. Takový orgasmus není nijak příjemný... Je prázdný, planný... Není to pravidlem, ale může to nastat. Mnohdy tuto praktiku zneužívají prostitutky - kdy značně urychlí felaci. Orální sex ve spojení s masáží prostaty je úžasné spojení, ale je třeba velmi citlivě vyvážit poměr stimulací. Ve většině případů by měla být masáž prostaty pouze doplňkem, jakýmsi katalyzátorem, který orgasmus z felace citelně umocní a zvýší. Při orgasmu nezvyšuj tlak na prostatu - spíše můžeš malinko pohyby urychlit. Na konci ponech prst v klidu a pak jen velice pomalu začni vytahovat - partner by si měl sám regulovat rychlost vyjmutí, která je mu nejpříjemnější. Rukavici či prezervativ svlékni otočením naruby a zauzlováním. Muž bude v tomto okamžiku velmi vyčerpán a velmi spokojen. Dopřej mu klid a pohodu.

Bohužel se musím ještě zmínit o několika důležitých věcech - má-li prostata větší velikost než větší vlašský ořech, je-li tvrdá, má-li na sobě citelné hrbolky nebo ztvrdlá místa a dále má-li partner potíže s močením či se objevuje krev v ejakulátu - hajdy k doktorovi! Dnešní doba je krutá a jak může Tvůj partner najít cokoliv divného na Tvých prsou - tak i Ty můžeš znatelně pomoci jemu.

 


Anální sex

Anální sex je pro řadu lidí nepřekonatelně nepřijatelný, další skupinu absolutně nevzrušuje, jiní jej „přetrpí“ pro partnera, dále je skupina, které je to příjemné a nemalý zbytek populace prožívá bouřlivé orgasmy - mnohdy silnější než klasické. Změna v takové skupině a přechod do jiné není jednoduchý.

Mějte vždy na paměti, že i malou chybou můžete partnerku či partnera nenávratně pro takovou hru uzavřít!!

Kolik zvláštních a velice vzrušujících chvil můžete zažít - tolik různých úskalí na Vás číhá. Proto si hlídejte, aby partner byl ohleduplný, diskrétní, citlivý a zdravý.

Příprava - základní pravidla

 • Máte-li s Vaším partnerem pocit, že je načase vyzkoušet i tento druh sexu a jste-li o tom pevně přesvědčeni oba, pak je dobré se na to připravit předem.
 • Čistota - je pravděpodobně jedna z hlavních brzd. Každá žena má v sobě velmi silné zábrany a velký strach, aby nedošlo k nějakému trapnému znečištění. Je těžké si představit, že úplná začátečnice si s radostí udělá klystýr (mimochodem ženy, které milují anální sex si jej později s radostí dělají) ... Proto je potřeba takovou první akci mírně naplánovat dopředu.
 • Jedna z velmi účinných látek je Psylium (indický jitrocel) - čistá vláknina (je to víceméně jen balastní látka ... zátěž. Prostě s ní lidský zažívací systém nic nesvede a tak ji jen vyloučí. S tím že sebou bere vše, na co ve střevě narazí. Jednak tedy účinně vyčistí a potom pomáhá správnému střevnímu pohybu. Psylium je k dostání za směšnou částku v každé lékárně. Přibližně po 14-21 dnech (pravidelného!) užívání jsou střeva velmi čistá a bezproblémová. Je třeba vyzkoušet, jak velkým množstvím tekutin je nutno lžičku Psylia zapít - ale v tom se již řiďte oblíbeným příbalovým letákem.
 • Dále si připravte nějakou utěrku či tmavší ručník, papírové kapesníčky, několik pevnějších prezervativů, kvalitní anální gel a ideální jsou i latexové rukavice. - Vím - je toho hodně, ale při prvotní nervozitě potřebujete mít klid alespoň v tom, že máte vše po ruce a ne, že pak budete bezradně pobíhat po bytě. (Zkušeným análníkům se stane nějaká "nehoda" velmi zřídka - chce to praxi)
 • Kvalitní anální gel - je myšlen originální gel pro anální sex... Tyto gely jsou kluznější, obsahují větší množství parfémů a hlavně obsahují i desinfekci. Celý anus je prostor, který je doslova zamořen bakteriemi a na druhou stranu je velmi lehce zranitelný.
 • Latexové rukavice - na prvotní penetraci (prsty) - stačí i prezervativ, ale není to praktické ani pohodlné. Rukavice Vám umožní mnohem větší pohyblivost a příjemnost. Doporučujeme rukavice černé - protože i když se objeví nějaká nečistota, prostě není vidět a neruší. V případě potřeby pak rukavici stáhnete obrácením naruby a tím se zajistí čistota.

Jdeme na věc - důležite - oba se těšíte a oba to chcete.

 • I když se to nemá doporučovat, tak ve většině případů bylo dobré si dát skleničku dobrého alkoholu. Ale skutečně pouze takové množství, které ještě nebudete cítit fyzicky na těle. Trochu to uvolní zábrany a strnulost.
 • Doporučujeme se oddat napřed klasickému sexu - třeba i vícekrát. Orgasmus u ženy výrazně uvolňuje veškeré svalstvo v pánevní oblasti a navozuje stav vyšší blaženosti.
 • Rectum se musí napřed dokonale uvolnit a u začátečnic se nebojím nastavit minimální hranici na půl hodiny práce. Pokud to partner zvládá - začněte jazykem. Okolí konečníku i přímo on sám jsou oblasti se zvýšenou erotogenní vnímavostí. Žena ať si klekne s hrudníkem na posteli a zadečkem vysoko vystaveným. Je hezké, pokud si sama silně roztáhne hýždě a se zavřenýma očima si to užívá naplno. Jazyk je měkký, teplý a vlhký - na anusu je vnímán velice příjemně až úžasně. Jeho pronikání dovnitř už ale patří do nebezpečné oblasti - i když to valná většina lidí dělá (pochopitelně po důkladné očistě). Ve střevech jsou bakterie, které mohou vyvolat v krku prudký zánět a na které nemusí fungovat běžná antibiotika (není to obvyklé).
 • Prsty přicházejí na řadu na druhém místě. Je třeba mít dokonale ostříhané a ohlazené nehty. I ztvrdlá špička kůže na hraně nehtu je v rectu bolestivě vnímána. V případě záděr nebo drobných ranek je nezbytné použít prezervativ nebo rukavici! Každý člověk má dva anální svěrače, které jsou od sebe vzdáleny cca 2-2,5cm. Zvenku první - je svěrač, který ovládáme vůlí a který dokážeme uvolnit na povel. Po zasunutí cca poloviny prstu přichází druhý a ten se už vůlí uvolňuje podstatně hůře. V řezu má tento svěrač lehce podobu lahve nebo trychtýře = je uzpůsoben pro pohyb zevnitř ven. Opačný směr není pro tento orgán přímo přirozený. Až se k němu dostanete prstem - můžete ucítit, jak se různě stahuje a bojuje proti vašemu prstu. Nechte jej klidně bojovat. Nesnažte se ihned proniknout dovnitř. Špičkou prstu jen mírně tlačte. Vnitřní svěrač se uklidňuje cca po 2 minutách jemné stimulace. Jeho další povolování a rozevírání je také podobně pomalé.
  Je lepší mít prsty otočené k přední stěně = pokud partnerka leží na zádech, tak bříškem vzhůru. Velmi pomalu pak prsty přidávejte - nejprve jeden, pak pomalu a opatrně druhý, třetí atd. Do průměru cca 1,5cm není problém svěrač roztáhnout. Dále to jde už mnohem pomaleji. Svěrač se musí pomalounku uvolnit do stavu, který je větší než objem Vašeho penisu. V okamžiku, kdy prsty pomalu vyjmete a uchopíte penis - partnerka se bleskově strachem stáhne - počítejte s tím a komunikujte s ní. Uklidňujte jí. Nechte si poradit, zda jsou lepší pohyby uvnitř či úplně ven, nebo třeba otáčení.
 • Místo prstů je možné použít tzv. Startéry = vibrátory určené k uvolňování análního svěrače. V každém případě je nutné mít jiné vibrátory pro vagínu a jiné pro anál. Vaginální vibrátory mají motory v přední částí, kdežto anální je mají dole - u svěrače, kde jsou erotogenní zóny. V neposlední řadě pak jde o hygienu, dezinfekci, mýdlem nesmytelné bakterie apod. Úplné začátečnice ale asi dají přednost živým prstům - přesto v závěru článku uvedeme řadu výborných pomůcek
 • Gel - mějte ho dostatek a pamatujte - NIKDY HO NENÍ DOST! V análním prostoru není nic, co by napomáhalo penetraci. Mucinosní žlázy sice produkují jakýsi sekret, ale to rozhodně nestačí. Proto zpočátku při každém pohybu ruky vpravujte malé množství gelu. Gel obsahující Tee tree oil má vysoký obsah dezinfekčních látek

POZOR - Nic nesmí bolet! Že anální sex vždy bolí je nebezpečný mýtus !!!

V okamžiku bolesti dochází k nějakému drobnému poškození tkáně. Toto místo se pak zajizví a vlastní (byť mikroskopická) jizvička už zdaleka nepruží tak, jako zdravá tkáň. Tím se může elastičnost anusu stále snižovat. Pokud by se objevila dokonce krev, pak je to velká chyba a buď došlo k velmi vážnému přehmatu, nebo je třeba tuto osobu vyšetřit u specialisty. Pokud přesto dojde k náhlé bolesti, může to být jen jakási křeč ze strachu a pak platí pravidlo, že se nesmí ruka či penis ihned prudce vyndat, ale naopak - ponechte vše tam, kde to je a vůbec s ničím nehýbejte. Po malé chvilce křeč povolí a pak můžete pomalu anus opouštět. Vaše partnerka by si měla vlastní rukou tu rychlost řídit. Toto není běžný stav, ale může se stát. Není třeba se toho obávat - ještě to neznamená žádné poškození. Úplně jiná situace je u hemeroidů (možná správněji hemoroidů) . Pokud jde o vnější formu - pak by byl jistě muž velmi surový, pokud by se snažil vnikat do takto bolavého místa. Ovšem může jít o vnitřní - skrytý typ a milenka či žena se může stydět to říci. Přemluvit jí v takovém stavu by znamenalo skutečně drastický zážitek. Proto opakuji - partnerka to musí vždy chtít stejně tak, jako Vy a tom daném okamžiku !!!!!


Vlastní penetrace - 4 ideální polohy

 1. Vleže na zádech - nohy doširoka rozevřené a přitažené až k hlavě. Partnerka si může rukama roztáhnout zadeček do maxima. (Spíše pro pokročilejší)
 2. Vkleče - ze zadu (ideální - partnerka se může sama pohybovat)
 3. Vleže, kdy si partner sedne obkročmo na partnerku jako na koně (spíše pro pokročilé)
 4. Další z možných poloh je ta, když je partner dole a žena si sama pomalu a opatrně nasedne. Mnohé ženy to nedokáží, ale taková akce je pro jejich partnera velkým zážitkem a hlavně na obou stranách mizí obavy. On ví, že ona si neublíží a naopak. Pro ženu-prvničku je ale asi lepší, když větší část aktivity je na partnerovi.

Máte-li pocit, že svěrač je již dostatečně uvolněn a připraven, naneste na prezervativ na penisu další kapku gelu, prsty v anusu ještě otočte, případně je mezi sebou roztáhněte a nasaďte žalud k blízkosti vstupu. Poté prsty vyjměte a velmi pomalu vtlačujte žalud za první svěrač. Až dosáhnete této polohy (ideálně zezadu) - uchopte partnerku za ruce nebo alespoň za jednu a pošeptejte jí, aby Vám šla naproti. - Ona sama si pak určí rychlost a hloubku penetrace. Je dobré, aby Vás držela za ruku nebo za stehno celou dobu a jemnými povely si celou akci sama řídila.

Penis zasouvejte velmi pomalu a opatrně - spíše způsobem tam a zpět a vždy o kousíček dál. Většinu žen extrémně vzrušuje právě roztažení svěrače = penis musí téměř zadeček opouštět a vracet se dovnitř. Menší procento žen pak vzrušuje vlastní pohyb uvnitř = penis zůstává uvnitř při kopulačních pohybech.

Vedle anální stimulace si mnohdy ženy „pomáhají“ stimulací klitorisu, nebo se zavádí do vagíny vibrátor a muž jej vtlačuje současně například podbřiškem. Pak dochází k vaginálnímu či klitoridálnímu orgasmu podporovanému anální stimulací. Ovšem čistě anální orgasmus popisují ženy jako něco úplně jiného. Ve vyjímečných případech pak dochází ke kombinacím a slučováním těchto pocitů - ovšem to je už vysoká škola sexu...

Důležité

 

Nikdy nesmíte opustit anál a vsunout penis ani prsty do vagíny - NIKDY!!!
Zanesli byste partnerce velmi nebezpečné bakterie do vagíny a léčení se může změnit v dlouhodobý boj s chronickými záněty. To, že jsou obě možnosti tak blízko - ještě vůbec neznamená, že jsou stejné.

Nikdy by Vaše partnerka neměla vidět nějakou nečistotu - stene-li se to, udělejte vše pro to, aby o tom vůbec nevěděla.

Zdravý anální prostor je úžasně elastický a je extrémně roztažitelný (při dobré praxi a znalostech).

Při análním styku nehrozí otěhotnění, pokud je použit prezervativ. Pokud nějaký muž značně riskuje AIDS a prudký zánět močových cest a prostaty a prezervativ nepoužije - pak při poloze zezadu může část spermatu vytéci na vagínu, ale otěhotnění by bylo velkou náhodou.

Konečník je dlouhý přibližně 12cm a pak se zprudka stáčí. S delším penisem může docházet k bolestivým příznakům při hlubší penetraci = netlačte se „nadoraz“.

Vnitřní prostor análu je jakýsi trychtýř, který se zevnitř plynule zužuje a připravuje tak stolici na export. Zvenku nic takového není a proto je třeba vstup vždy důkladně připravit.

Ani velmi široké roztažení (např. fisting = zastrčení celé ruky do análu) neznamená, že by se svěrač uvolnil („vytahal“) a že by pak docházelo k úniku stolice.

Dobře provedený a bezbolestný anální sex je dobrou prevencí na všechny potíže s touto oblastí. Naproti tomu hrubý, neurvalý a bolestný anální styk je vstupní branou pro fisury, hemoroidy a mnoho dalších velkých potíží.

Žena, která vytrpěla při prvním pokusu o anální styk újmu, se k němu už velmi zřídka v životě vrátí.


 

Elektrostimulace - elektrosex - elektrotortura

Tento samotný výraz dokáže vyvolat u většiny žen střední až silné mrazení s výrazem: "Miláčku - vymysli si naprosto cokoliv jiného - ale tohle NE!" A přitom ty ženy, které mají možnost si to v klidu samy vyzkoušet v drtivé většině vyměňují vibrátory za elektrostimulační přístroje. Tak vstupte s námi do velmi neznámé oblasti bez obav a nebojte se dotýkat kovových předmětů...

Základní otázka PROČ?

 1. Nejpřesnější a nejdokonaleji nastavitelná stimulace: Elektrody lze umístit s absolutní přesností a výkon (amplituda signálu) či rychlost vibrace (frekvence) se dají nastavovat s jemností a přesností od lehounkého šimrání, přes příjemné brnění (či pomalé stahy) - až po intenzivní dráždění. Při použití výkonnějších generátorů a speciálních elektrod lze dosáhnout i bolestivějších vjemů.
 2. Vyjímečně účinná: Vibrátor se dotýká klitorisu na ploše okolo 1mm2 a zbytek vibrací se přenáší do těla několik centimetrů dlouhého orgánu mechanicky. Pokud se umístí vedle poštěváčku elektrody a nastaví se generátor na hodnoty velmi podobné pocitu u vibrátoru je účinek srovnatelný asi s tím, jako by si žena přiložila minivibrátor podél celého poštěváčku až k jeho kořeni. Svalové mikrostahy jej pak stimulují po celé délce a účinky jsou mnohonásobně vyšší.
 3. Velmi bezpečná: Jde o generátory typu TENS, napájené většinou malými bateriemi, které nejsou schopny vytvořit jakýkoliv nebezpečný proud. Právě tato veličina je pro organismus nebezpečná. Napětí bez proudu je naopak veličina citelná, ale naprosto bezpečná. Výjimku tvoří nemocní lidé, těhotné ženy a kdokoliv, kdo má potíže se srdcem, kardiostimulátor nebo jiný implantovaný přístroj. Podobný typ generátorů se používá v myostimulátorech nebo známých cvičících pásech z TVshopů.
 4. Nezanechává žádné stopy: Ani při maximálním výkonu.... Pokud by se tedy jednalo o elektrotorturu, je to jediná a dokonalá možnost hrátek pro utajení stop. Při využití vyšších proudových hustot je možno vyvolat bolest na kterémkoliv místě těla (s výjimkou hlavy) a i když dojde dokonce k přeskakování jisker, tak nezůstávají na těle vůbec žádné stopy. Proto je elektrostimulace velmi často využívána u nepartnerských vztahů.
 5. Je velmi skladná a mnohdy se vejde i do kabelky
 6. Je možné ji využívat i nenápadně například v zaměstnání či v kině.
 7. Vaginální alektrody kteréhokoliv typu znatelně posilují poševní svalstvo, což je velmi příjemné pro živé partnery těchto žen i jako cvičení pro zpevnění pánevní oblasti.

Základní pravidla

 • Oba chcete... Nikdo to nedělá pro toho druhého. Oba máme chuť to vyzkoušet a také si účinky vyzkoušíme na svém těle oba.
 • Jsme zdraví, nemáme v sobě přístroje, nemáme nemocné srdíčko a nemáme horečku (změní se při ní povrchový odpor těla)
 • Napoprvé neděláme žádné imobilizační praktiky a testující (testovaná) osoba si musí generátor ovládat sama - pro základní zjištění reakcí těla.
 • Nikdy nepoužívat dráhy vedoucí přes srdce, oči, ústa a všeobecně na hlavě.
 • Nepoužíváme žádné domácí výrobky pro značnou nebezpečnost přenosu iontových částic nebezpečných látek. Mosazné, měděné, chromované, niklované... - tyto předměty nepatří na žádné sliznice s průchodem elektrické energie. Elektrody mohou být z vodivé pryže nebo z chirurgické oceli.
 • Nikdy nepoužívat podomácku vyrobené generátory, nebo dokonce zařízení připojená na elektrorozvodnou síť. Profesionální TENS generátory mají omezovače na maximální proud nastavené na naprosto bezpečnou hodnotu.
 • Nikdy nesnímat elektrody umístěné na těle nebo v těle při zapnutém generátoru!!! (vysvětlíme v kapitole o proudové hustotě)
 • Na elektrody přikládané vně těla musí být aplikován speciální vodivý gel!
 • Gel si napřed vyzkoušejte na delší dobu na předloktí - pro vyloučení alergií.
 • Zkontrolujte vždy kvalitu vodičů a všechny spoje (není horších okamžiků, než když se stále zvedá výkon a nic se necítí a pak si někdo všimne vytaženého vodiče a zasune jej do zdířky...)
 • Všechny elektrody pečlivě dezinfikujte. Pod elektrodami může pokožka mírně zarudnout, což by mělo po několika hodinách úplně zmizet. těchto žen i jako cvičení pro zpevnění pánevní oblasti.

 

Elektrody

Vždy je nutné zajistit perfektní kontakt elektrody s pokožkou. Mezi ní a povrchem elektrody je poměrně vysoký přechodový odpor, který lze eliminovat buď přítlakem elektrody, nebo vhodným elektrovodivým gelem a nejlépe obojím. U vaginálních elektrod není elektrogel nutný ani vhodný. Vlhkost a veliké prokrvení sliznice je úplně dostačující. U análních elektrod postačí gel, nutný pro lehké zavedení. Klipové elektrody na bradavky, stydké pysky nebo na šourek mají mít gumové plosky, kovové skřipce jsou méně vhodné a použitelné pouze s plochými zakončeními. Tzv. krokodýlky vyvolávají na hrotech změny proudové hustoty a navíc jsou většinou vyrobeny ze slitin mědi a to je krajně nevhodné. I když budou elektrody dezinfikované, je oxidace a elektrolýza u „Samodomo“ výrobků nebezpečná.
Ploché - gumové elektrody se běžně dodávají s každým generátorem, gelové - (samy o sobě jsou silně přilnavé a není třeba elektrogel) - jsou jen u nejmodernějších přístrojů a dále je možné dokoupit velké množství ostatních elektrod. Jejich karty i popisy jsou ve spodní části tohoto povídání.

Elektrody vnitřní se dále dělí na příčné a podélné... Toto dělení určuje izolant mezi oběma polovinami elektrody. Je-li izolační mezera napříč tělem elektrody, jde o „příčnou“ a například u vagíny lze pocity označit jako stahování vagíny (nebo penisu pomocí dvou kroužků ) jako u tahací harmoniky. Naproti tomu podélné elektrody vyvolávají u vagíny velmi zvláštní pocity - tento orgán zná z penetrací nebo dráždění výhradně roztahování. Podélná elektroda vagínu stahuje. U penisu se používají dělené kroužky . Za vyjímečný považuji elektrokatetr , který by měli používat pouze skuteční profesionálové.

 

Proudová hustota
Je veličina u elektrostimulace velice důležitá a u elektrotortury navíc velmi významná. Nemá smysl jí zde vysvětlovat technickými poučkami a proto pouze jednoduchý základ: Jsou-li obě elektrody stejně velké, pak prochází energie oběmi částmi těla stejná a dochází ke svalovým mikrostahům v oblasti příjemného šimrání, cukání, brnění apod. Pokud se ovšem změní jejich plocha na polovinu - při stejném výkonu - jsou účinky a pocity téměř dvojnásobné. Proto je třeba velmi důležité použití gelu, aby nedocházelo k různě velkým stykům elektrod a pokožky. Ovšem pokud se použije jedna velká (sběrná) elektroda a druhý pól je zakončen třeba jen malou tyčkou nebo dokonce tupým hrotem není nevnímána sběrná elektroda vůbec a naopak hrotové zakončení je schopno přesně stimulovat malinké místečko - ovšem při velkém výkonu vyvolá i bolest. Toto využití je ideální právě pro osoby, které mají rády lehké i větší trápeníčko. Taková souprava dokáže dokonce velmi realisticky napodobit např. vpich jehličky apod... Ovšem bez jakéhokoliv rizika či poškození.

Několikrát jsem se zmiňoval o proudové hustotě, ale nejdůležitější je okamžik pokusu sejmutí nebo vyjmutí elektrody za provozu generátoru. NIKDY se to NESMÍ udělat! Příklad - vaginální elektroda je hluboko v pochvě a generátor je nastaven na vyšší výkon, který je silně stimulativní, ale není v oblasti bolesti. Pokud se rozhodne partnerka razantně ukončit hraní a pokusí se vyndat elektrodu se zapnutým generátorem - dojde při jejím vytahování ke snižování styčné plochy a tím zvyšování účinků. Poslední okamžik před opuštěním pohlaví pak může být i velmi bolestivý. Mnohem jednodušší je generátor vypnout nebo odpojit vodiče. Stejný případ jsou i plošné gumové elektrody - pokud je budete snímat z pokožky nebo jimi posunovat za chodu, bude se zvyšovat hustota proudu a poslední růžek už může mít i bodavý či pálivý efekt.


Tipy a triky

 • Použijte elktrostimulaci jako jeden bod her a raději "po" aktu, aby bylo tělo prokrvené a zpocené
 • Osoba, která zkouší účinky si musí sama ovládat výkon i frekvenci
 • Použijte latexový oděv pro odizolování těl a zaveďte úd zezadu do partnerky. Oba si připevněte velkoplošné elektrody na nohu nebo hýždě. Po úplné penetraci spusťte generátor na dostatečný výkon. Ovšem pozor! - Vaše partnerka musí mít antikoncepci!!!! Vy totiž nemůžete její vagínu opustit - při vytahování údu dojde ke snížení styčné plochy a tím k zvýšení účinku a donutí Vás to se vrátit dovnitř. Bude-li mít vaše žena ovládání u sebe - udělá si z Vás dokonalý stroj na dálkové ovládání.
 • Dejte do plastové nádoby na dno předmět, jednu elektrodu vložte do vody (není špatné jí mírně osolit) a druhou elektrodu umístěte na její (jeho) tělo - samozřejmě na intimní místo. Je zábavné se snažit vylovit drobné předměty. Hloubka ponoru ruky pak řídí velikost účinků na druhé elektrodě.
 • Kupte si řetězové důtky a do řetízků zapojte jeden pól. Druhý pak na sběrnou velkoplošnou elektrodu. Tažení mnoha řetízků po těle s průchodem el. energie vyvolává pocit velmi jemných jehliček a většině osob je například na zádech velmi příjemný.
 • Jednoduchý elektronický obvod dokáže regulovat výkon i frekvenci generátoru podle intenzity a barvy zvuku. Pak je možné najít například typ hudby nebo Váš zpěv, která Vaše tělo dokáže špičkově ovládat. Výborné jsou hlasité orgasmy, kdy právě zvyšování vzdechů se zvyšují i účinky celého zařízení.

Takto bych mohl popisovat spoustu dalších příkladů, ale bude jistě na místě - ponechat prostor i Vaší fantazii. Ženy (ale i muži) které mají možnost si elektrostimulace samy v klidu vyzkoušet se ve valné většině případů odkloní od klasických vibrátorů. V oblasti pouhé stimulace je elektrika výkonnější, přesnější, pohodlnější a dají se velmi jemně a přesně regulovat obě veličiny (amplituda i frekvence = výkon a rychlost vibrací).

Moderní - níže uvedené - přístroje mají gelové (přilnavé) elektrody a řadu různých programů. Mívají Booster tlačítko pro krátkodobé zvýšení výkonu, automaticky proměnlivé programy, nastavitelné průběhy a tvary jednotlivých pulzů nebo dokonce bezdrátové dálkové ovládání jako tento roztomilý miniaturní motýlek

Elektrosex je nesporně budoucnost a abychom podpořili jeho rozvoj uvažujeme o novém programu - elektropárty = Zařízení na elektrostimulace je relativně dražší (drahá je nesporně použitá chirurgická ocel) a proto uvažujeme o možnosti zapůjčení generátoru a ostatních věcí, které nejsou v kontaktu s pokožkou na vyzkoušení. Ty elektrody, které do styku s pokožkou přijdou bude nutné zaplatit, ale nemusí to být přímo nejdražší vaginální elektroda. - Zcela jistě by postačily i levné gumové plošky. Dokonce s možností odborného výkladu či dokonce dohledu a vizuální ukázkou všech dostupných doplňků. Tento projekt je prozatím pouze v úvahách a jistě by ho podpořily vaše ohlasy či projevený zájem ve Foru.
Milostná předehra

Nezáleží na tom, jestli vás čeká první společná noc nebo už za sebou máte nespočet milostných klání. Milostná předehra může mít nespočet podob, dokáže sex pořádně okořenit a zaručeně díky ní dosáhnete rozvíjení společných intimních zážitků.

Pojďte s námi vnést do vaší ložnice několik nevšedních zážitků a nechte se inspirovat jedním z následujících tipů:

Zahrajte si "erotické divadlo"
Skvělou milostnou předehrou jsou hrátky, ve kterých má každý z partnerů jinou roli. K nejoblíbenějším patří doktor a pacientka, ale vůbec se nebojte zahrát si na přísného pana učitele a nezbednou žákyni nebo si role otočte a zahrajte si na přísnou paní profesorku a žáka, který za trest musí zůstat po škole. Pro příznivce SM hrátek se nabízí role dominy a otroka.
Nezapomeňte si předem pořídit sexy kostýmy a pomůcky a hlavně se předem domluvte, kam až ve své hře chcete dojít.

Společná koupel vás příjemně uvolní
Společná koupel je výborná předehra nejen pro romantiky. Blízkost nahého těla partnera či partnerky Vám zaručeně rozproudí krev v žilách. Až se společně ponoříte do napuštěné vany plné voňavé pěny do koupele, nejspíš vás to nažhaví tak, že si předehru prodloužíte a pomilujete se přímo ve vaně.

Předveďte striptýz
Že nemáte zrovna postavu modelky? To vůbec nevadí. Věřte tomu, že partnerovi se v sexy prádélku líbit rozhodně budete. Nacvičte si smyslné pohyby před zrcadlem, nezapomeňte na vysoké podpatky a podvazky. Zvolte vhodnou hudbu, intimní osvětlení a hlavně odhoďte stud. Po pár smyslných pohybech bude Váš partner šílet!

Spoutejte partnerku či partnera
Řada lidí touží po milostné předehře s pouty. Pouta nabízejí nepřeberné množství hrátek. Nezáleží na tom, jestli použijete želízka, která upevníte k posteli nebo plyšová pouta na ruce i nohy. Zkuste partnerce zavázat oči a k laskání jejího těla použijte péřové šimrátko. Uvidíte, že bude vrnět blahem a náležitě se Vám odmění.

Udělejte si navzájem masáž
Nejsmyslnější erotickou předehru vám přinese bezpochyby erotická masáž. V té jde, na rozdíl od klasické masáže, hlavně o navození vzrušení.Erotické masáže

I přestože erotická masáž není totéž jako rehabilitační či sportovní masáž, není potřeba studovat knihy o technikách masírování či lidské anatomii. Jen zpočátku rozetřete na tělo partnera olej, který bude mít tělesnou teplotu a masírovaného nešokoval ani ho během masáže nelechtejte, svaly by měly být povoleny a ne v křeči. Při erotické masáži je podstatná intuice, protože každému se zkrátka líbí něco jiného.

Erotické masáže v sobě ovšem obsahují potenciál pro různé experimentování a testování partnerových tužeb i citlivých míst. Existuje také několik triků, jak z obyčejné erotické masáže udělat vskutku nezapomenutelný zážitek. První dobrou radou je používání více částí těla při dotýkání se partnera. Vám udělá radost, když se o Vás bude během masáže partnerka otírat ňadry, samozřejmé je, tření penisu. Pro Vás jako muže je obdobný tip v podobě lehkých dotyků či otírání ztopořeného penisu o partnerčino tělo. Velice eroticky a vzrušivě také působí sladké šeptání do ucha. Můžete partnerovi říkat, jak moc se vám líbí se ho dotýkat, kde ho budete masírovat teď apod.

Nemusíte se také stydět zapojit svá ústa a jazyk. Samozřejmě masírovat pouze pusou by bylo příliš náročné, přesto letmé políbení jako doprovod k dalším dotykům dokáže váš protějšek pořádně rozparádit. V případě masírování intimních partií pak takto může dojít až k orálnímu sexu, který většinou bývá velice příjemným zakončením erotické masáže. Ta se mnohdy odtud může přesunout k vášnivému milování a to je přeci dobrá motivace k vyzkoušení tohoto způsobu předehry.


Tipy a triky

Nepodceňujte přípravu a zajistěte si na masáž dostatek času, klidu, pohodlí a hlavně soukromí. Oblečte si něco sexy nebo zůstaňte nahý/nahá. Nezapomeňte na kvalitní masážní olej!

Váš partner by měl být při masáži nahý a ležet na břiše. Také mu zkuste navrhnout, aby měl po celou dobu masáže zavřené oči - vychutná si tak masáž daleko intenzivněji.

Nejlépe je začít pracovat na zadní části těla a poté přejít na tu přední. Nedočkavci ale mohou partnera položit na záda a začít předkem. Jemnými krouživými pohyby roztírejte olejíček po celém těle a zpočátku se vyhýbejte intimním partiím a to záměrně, protože určité napínání a oddalování patří ke hře.

Celou plochou dlaně pak jezděte po zádech či břiše, aniž by došlo k rušivému lechtání. Dále přejděte k nohám bez toho, abyste se dotkly zadečku či rovnou genitálií. Následovat může krk nebo obličej. Zde raději použijte místo dlaní k masáži prsty a pomalými pohyby přejíždějte po křivkách i citlivých místech.

Pokud už je partner dostatečně uvolněný, můžete přejít k chodidlům, která patří k nejzajímavějším erotogenním zónám. Uchopte chodidlo do jedné ruky a volnou dlaní přejíždějte přes chodidlo směrem od paty k prstům. Potom kružte palcem v několika drahách od paty až po prsty. Pokračujte na dolních končetinách - nejdřív se věnujte každé noze zvlášť, později masírujte obě nohy současně.

Postupně se přesunujte hlazením k intimním místům, nejdříve se jen dotýkejte míst kolem. Zaměřte se nejdříve na oblast hýždí, které můžete masírovat hnětením, hlazením i šimráním. Žádoucí je i zasouvání ruky lehce mezi ně. Pokud chcete partnerovi dopřát maximální rozkoš, masírujte perigeum, malou neochlupenou oblast kůže, která leží u kořene varlat. Na závěr se již můžete pustit do masírování pohlavních orgánů. V případě masáže ženy ještě předchází laskání ňader.

Nezapomeňte stále sledovat reakce partnera. Erotická masáž má být vzrušující zážitek pro oba. Nebojte se experimentovat a při masáži využít třeba masážní strojek nebo masku přes oči.Fisting

Fisting je velmi specifická praktika, která nepatří mezi SM praktiky. Při fistingu dochází ke vkládání pěsti do vagíny - vaginální fisting nebo análu - anální fisting. Provádí se také dvojitý fisting - jednou rukou do análního otvoru a zároveň druhou rukou do vagíny. Fisting se užívá v heterosexuálních i homosexuálních vztazích. Je to bezpečná praktika pro ty, kteří znají základní pravidla a dodržují ověřené techniky. Fisting chce jistý trénink a velkou dávku trpělivosti - jak u aktivního partnera (ten, jenž pěst zasouvá) tak u pasivního partnera (ten, kdo pěst přijímá).

Zpočátku se zasunují  jen prsty a počet se postupně zvětšujte až na celou dlaň. Běžně se provádí fisting po zápěstí (mělký fisting) také je mnohem méně rizikový. Ovšem zkušení fisteři (oba partneři) provádí zasouvání ruky třeba až po loket (hluboký fisting).
Opatrně při užívání pomocných uvolňovacích látek, příliš mnoho přípravku může vést ke snížení pozornosti a vnímání varovných signálů. V případě používání chirurgických rukavic nemusíte mít ani obavu ze sexuálně přenosných nemocí. Aktivní partner by rozhodně neměl zapomenout na základy hygieny - tj. čisté ruce s krátkými nehty.

Pokud aktivní partner postupuje správně, tak by fisting neměl být pasivnímu parterovi nepříjemný, natož bolestivý. O hloubce zasunutí rozhoduje vždy pasivní partner. Většinou dochází k "bolestivým pocitům", ale ty jsou příjemné. Pouze v případě jde-li o bolest nesnesitelnou, je to znamení, že se fistování provádí špatně. Pokud dojde ke zranění, které poznáte krvácením, přestaňte a nechte tělo odpočinout. Pokud se jedná o intenzivní krvácení, je vhodné vyhledat odborné ošetření.

Existuje spousta vhodných lubrikantů a nejvhodnější jsou ty na silikonové bázi, protože nevysychají. Vhodnější jsou lubrikační olejíčky. Často se používá americký výrobek Crisco. Je to rostlinný tuk, který se běžně používá v potravinářství. Crisco se dá běžně sehnat ve Velké Británii nebo Německu (i přes internet). V Česku se občas objeví v některých gay klubech. Crisco je zejména v kombinaci s J-lube perfektním mazáním na fist. Někdo má zkušenosti i s mazadlem Fist od Mr.B. Vydrží dlouho a nenarušuje latex a klouže stejně dobře jako Crisco. Vhodné je balení s širším otvorem, kde jde vsunout a namočit celá dlaň.


Základní pravidla

Oboustranné rozhodnutí
K fistingu bychom měli přistupovat jako k análnímu sexu - po vzájemné dohodě a přípravě. Žena by měla vše vědět a souhlasit. Už z toho důvodu, že může mít drobné gynekologické potíže. Drobné záněty či mykózy se mohou pak při takovém zatížení i zhoršit nebo je třeba z minulého milování "odřená" apod. Buďte si proto jisti, že je vše v pořádku.

Příprava
Tělo pasivního partnera by mělo být odpočaté, unavené nebo bolavé svaly nejsou ideální. Dopřejte si společnou koupel, kterou si může pasivní partner o pár minut protáhnout, aby se celé tělo prohřálo a uvolnilo. Aktivní partner by měl mít ruce zbavené ztvrdlé kůže, mozolů, stroupků. Nehty krátce zastřižené a v lepším případě zabroušené. Může si vetřít do rukou krém. V rámci přípravy pak lze provést pasivnímu partnerovi příjemnou a masáž, pomilovat se, protože po orgasmu se třeba ženské tělo uvolňí daleko lehčeji a vzrušení přichází dříve.
Pokud zvažujete anální fisting, určite by pasivní partner měl provést stejnou přípravu jako u análního sexu - tj. vyčistit se pomocí klistýru.

Pomůcky

 • Lubrikační prostředek
 • Latexové rukavice
 • Vibrátor nebo větší dildo na pozvolné uvolnění, později umělé latexové ruce, které mají příhodnější tvar i rozměry.

 

Mimo manikůry je nezbytné, aby jste měli po ruce skvělý lubrikační prostředek. Nešetřete na něm. Laciné gely na vodní bázi po určité době tuhnou a začnou lepit. Známé firmy mají v nabídce vyhovující lubrikanty. U fistingu nejde jen o zvlhčení, ale hlavně o kluznost - vybírejte spíše gely na silikonové bázi s dlouhodobou účinností.
Další pomůckou jsou latexové rukavice a to z důvodu ochrany obou partnerů - nemoce, ochrana před ztvrdlou kůží na rukách, mnohem dokonalejší průnik ruky apod.
Dále je dobré mít po ruce vibrátor, který vám pomůže uvolnit pasivního partnera - jemným drážděním na začátku i v průběhu fistingu.

Kde
Vyberte prostor, kde je teplo, ticho, dostatečné soukromí. Navoďte si příjemnou atmosféru. Udělejte vše pro maximální pohodlí obou partnerů.

Kdy
Určitě si rezervujte na tento zážitek delší časový úsek - třeba celé ráno, celé odpoledne nebo celý večer. Samotný fisting by se měl provádět pomalu a s citem. Nic se nesmí uspěchat, protože v tom lepším případě by požitek mohl být pokažený nepříjemným zážitkem a v tom horším případě by mohlo dojít i ke zranění. I pro aktivního je důležité znát své limity a kvality a fistovat podle toho.

 Jak na to

Žena se pohodlně připraví, vše máte po ruce, oba máte pohodlí - můžete začít. Pánev je prohřátá a uvolněná. Seďte tak, abyste v každém jejím okamžiku viděl její tvář! Mimika je mnohdy důležitější než zvuky. Už jen křečovité zavření očí nebo nadzdvihnutí tváří pod očima a zatnutí zubů může znamenat, že je nutno zvolnit útok. I když fisting může zabolet - musí to být bolest vzrušující a příjemná.

Navlečte si rukavici - (neoblékejte jí později - rušilo by to). Naneste na ruku v rukavici lubrikační prostředek a otírejte jej na poševní vchod. Masírujte jemně poštěváček i stydké pysky. Ohřejte si prsty a ruku o její rozkrok a začněte zasunovat jeden či dva prsty. Pamatujte důležitou věc. Fisting není o rovném pronikání zvětšujícího se počtu prstů. Fisting je o uvolňování a roztahování. Toho docílíte především krouživými a otáčivými pohyby. Ruku otáčejte v podélné ose a neustále přidávejte lubrikant. Vagína musí být dokonale promazaná i uvnitř. Rozměry nejsou dané pouze svalovinou, ale i postavením kostí. Pánevní kosti spolu se stydkou tvoří prostor, který zvětšit nelze. Pakliže je velikost vaší dlaně větší, je reálné, že úplného zasunutí ruky nedocílíte. To ovšem ještě neznamená, že nebude partnerka spokojena! Při veškeré této postupné činnosti můžete jemně masírovat klitoris Vy, nebo ona sama. Pomalu, jemně, něžně, vytrvale, rozumně.

Prsty jsou již ve vagíně čtyři. Jsou sbalené a jen palec se opírá o klitoris. Stále rukou kroužíte (neotáčí se, ale vytváří uvnitř kruhový pohyb = mírně tlačíte v kruhu na vnitřní prostor. Po čase změňte kroužení na otáčení a naopak. Přitom pomalu - velmi pomalu - postupujte vpřed a vzad. Pouze dopředu vždy o malinký kousek více. Nastane-li skutečné uvolnění a žena si fisting skutečně užívá, připojte palec. Tlak na okolní kosti je již poměrně velký a tak otáčení nemusí být již tolik velké a hledáte ideální polohu ruky na hlubší průnik. Kritické jsou klouby na dlani. Nikdy se nesnažte jimi rychle proklouznout přes kosti. Stáhněte dlaň silou do nejmenšího možného průměru. Ruku stlačte spíše do spodní částí vagíny, aby se nevyvíjel moc silný tlak zespodu na stydkou kost. Pod touto kostí je nutno ruku jakoby podvléknout.

Možná napoprvé, možná počtvrté (nebo třeba se nestane i nikdy), že ruka vklouzne dovnitř. Vnitřní prostor vagíny Vám prsty samovolně uzavře v pěst a do prstů uschovejte palec. Ponechte krátký okamžik na uklidnění a pak teprve přichází onen opěvovaný okamžik kdy začnete pěstí pomalounku otáčet a pulzovat. Pár centimetrů dovnitř a ven. Obří píst jí nyní uvnitř vytvoří sexuální peklo. Při větších rozměrech vagíny je dokonce možno pěst dokonce jakoby pootevírat a jedna žena popsala i pocity, kdy jí byl jemně masírován poševní čípek buď lehkým tlakem, nebo i uchopením mezi prsty - přesněji řečeno snahou o uchopení - a jeho jemným masírováním.

Pokud dosáhne orgasmu, pak počítejte s tím, že bude velice bouřlivý. Na konci orgasmu ponechte ruku v úplném klidu. Bude nutno vagínu šetrně opustit. Pamatujte, že uvolnění není věčné, ale na druhou stranu neopouštějte vagínu v okamžiku maximálního vzrušení nebo jeho doznívání. Ponechte na partnerce - aby Vám dala znamení v ideálním okamžiku. Najděte opět dobrý prostor mezi kostmi a ponechte ruku volně, ale pomalu vyklouznout. Vytlačení ruky z pánevního prostoru je přirozenější - podobnější porodu.

Polohy

Správná poloha je jedním z nejdůležitějších předpokladů, aby si pasivní partner fisting užil a aby se ruka fistera dostala dál. Je dobré najít takovou polohu, při níž bude svalstvo co nejvíce uvolněné, a která umožní maximální relaxaci. Je dobré najít polohu, která bude pohodlná delší dobu, která vám umožní relaxovat a co nejvíce se otevřít. V každé poloze musí mít fister dokonalý a také pohodlný přístup k vagíně. Předem na to myslete.

 • Základní - na zádech
 • Pokročilá - na všech čtyřech
 • Alternativní - na boku
 • Profesionální - vlastní nasednutí "z bobku"

 

Základní poloha: (gynekologická) - Vleže na zádech, krk mírně podložený, ale hlava rovně na podložce. Nohy rozevřené a podložené. Nezapomínejte, že je žena nesmí držet svými svaly. Pánev jí posuňte na okraj postele a na délku stehen postavte k posteli dvě křesla. Přes jejich opěradla jí dejte nohy a mezi křesla se pohodlně usaďte sám. Poloha ideální pro začátečníky - velmi pohodlná a nerušící.
Na všech 4 - Pod koleny i lokty dostatečně měkké podložky, zadeček vystrčený vzhůru. Doporučovanou alternativou je klečení na zemi a horní polovina trupu leží na posteli. Nohy jsou roztaženy mírněji než při poloze na zádech - přesto se pokuste zajistit, aby se jí nerozjížděly. Poloha lehce zvířecí, mírně submisivní. Pánev i pochva má jiný sklon a průnik ruky je hlubší. Pro mírnější roztažení nohou je navíc sevřenější = intenzivnější. Poloha pro pokročilé (není vidět mimika obličeje - nutná kontrola při počátečních pokusech)
Profesionální - když ležící muž vztyčí v předloktí paži - již sevřenou pěst - a žena přitančí a  "nasedne"

Tipy a triky

 • Nemá-li partnerka velké výhrady proti bisexualitě - umožněte jí prožít první fisting s ženou. Jednak má mnohem menší ruku a rozhodně má větší představu jak to má proběhnout. Později to Vaše partnerka naučí i Vás.
 • Domluvte si znamení o nepříjemných pocitech. Ženy většinou raději udělají mimické gesto než aby použily konverzaci. Jsou hrdinky a tak i nepříjemnou bolest raději přetrpí.
 • Pokud to zabolí nad únosnou mez, ustaňte s pohyby, ale nevytahujte ruku příliš rychle. Spíše jen pouze uvolněte tlak. Pokud se to ve stejném místě opakuje, byli jste moc rychlí, nebo to není ten pravý den. Neútočte více. Natažená nebo dokonce natržená sliznice je krutě bolestivá a nepříjemná. Nepokoušejte se o další kolo hned druhý den - ponechte jí čas na zapomnění.
 • Použijte horký látku (bavlnu), fén nebo infradiody na prohřátí pánve.
 • Nešetřete mazadlem.
 • Fisting, pokud se provádí správně, je dost bezpečný druh sexu, používejte proto latexové nebo gumové rukavice, zabráníte tím přenosu různých baktérií a chorob.


Materiál - charakteristika nejčastěji používaného materiálu


Aluminium
Lehký kov bělavě šedé barvy, velmi dobrý vodič elektrického proudu.

ABS – akrylonitril butadien styren, tvrdý plast
Syntetický materiál, který je běžnou součástí řady předmětů denní potřeby. Snadno se potahuje kovovými materiály nebo polymery a je proto ideálním materiálem pro erotický trh. Mezi další jeho pozitivní vlastnosti patří i vysoká míra vodivosti vibrací. Výrobky z tohoto materiálu jsou bohužel hlučnější.
Základní vlastnosti:
bez zápachu, bez ftalátů, výborně přenáší vibrace, snadno se čistí

ABS s PU vrstvou - akrylonitril butadien styren s polyurethanouvou vrstvou
Plast s drobnou úpravou, která povýšuje obyčejný plast do jiných rozměrů. Povrchová úprava ABS výrobků vede k dosažení měkkého a hebkého povrchu.
Základní vlastnosti:
bez zápachu, bez ftalátů, příjemné ve styku s pokožkou, rychle se přizpůsobí tělesné teplotě

Cotton
Bavlna. Vlákna se získávají z plodu keře bavlníku. Bavlněná vlákna jsou přítomna ve více jak 50% dnes vyráběných textilií.

Dřevo
Přírodní a pro erotické pomůcky neobvyklý materiál. Ojediněle se s ním můžete setkat například u dild. Vypadají skutečně honosně a zpravidla mívají nádherný úložný box.

Elastomed
– viz TPE

Gel – Jelly
Forma PVC nebo-li polyvinylchlorid a ten je bohužel také měkčen – z toho důvodu ho také provází specifická vůně. Silně porézní materiál. Bývá v průsvitném i barevném provedení.

PVC - polyvinylchlorid, měkčené PVC
PVC je syntetický materiál vyráběný v tvrdé a měkké formě. Jeho konzistence se upravuje měkčením kyselinou ftalátovou (známá pod zkratkou ftalát) do požadované tuhosti. PVC je výborným řešením pro produkty vyráběné v mnoha variantách jako jsou venušiny kuličky, dilda, umělá prostěradla nebo panny.
S PVC se často skloňují ftaláty. Ftaláty se vyskytují cca ve 40 formách a pozor, 35 jich je naprosto běžně používáno na měkčení, aniž by jakkoliv ohrožovali lidský organismus. Na černou listinu bylo dáno 5 typů ftalátů a tyto se také v našich pomůckách v žádném případě nenacházejí.
Základní vlastnosti:
výtečná pružnost a pevnost, odolnost vůči alkoholu a oleji, rychle se přizpůsobí tělesné teplotě, charakteristická vůně produktů vymizí po důkladném odvětrání

Guma
– viz latex

Chirurgická ocel
Neporézní materiál, vhodný tedy pro všechny citlivé jedince a alergiky. Materiál se přizpůsobuje teplotně tělu – ovšem zpočátku je chladný. V drtivé většině je také relativně těžký. S oblibou používán u vibrátorů s elektro impulzy.

Kanekalon
Syntetické měkké vlákno. Označení s nímž se setkáte u paruk. Je mnohem méně nákladnější než lidský vlas.

Kov – metal
Obecné označení kovu, které zpravidla dále neidentifikuje, o jaký druh kovu se jedná. Nicméně, v dnešní době již neobsahuje nikl vzhledem k častým známkách alergií. S označením se obvykle setkáte u zdobení cvočky, či u přezky z pout atd.

Kůže – leather
Je důležité se náležitě o kůži a kožené výrobky pravidelně starat a ošetřovat, aby si zachovali svou stálost. Naprosto zásadní povinnost pravidelného ošetření je např. u bičů, či důtek.

Lack - polyester s polyuretanovou vrstvou
Pod názvem lack se skrývá materiál podobný latexu, ovšem s minimem práce. Latex se musí leštit a ošetřovat, a celkově je zacházení, ošetřování i samotné oblékání rituál, což lack ani v nejmenším nevyžaduje.

Latex
Přírodní - ze surového kaučuku. Latex se kromě jiného rozlišuje např. u oblečení na tzv. litý a stříkaný. Syntetický kaučuk se vyrábí polymerací.

Leather
– viz kožka.

Metal
– viz kov.

PC – polykarbonát, termoplastický polymer - akrylonitril butadien styren
Speciální typ termoplastu, který se na první pohled vyznačuje vysokým stupněm lesku. Je tvrdý a současné době velmi oblíbeným materiálem u pomůcek.

PC-ABS - polykarbonát – termoplastický polymer
Jedná se o neporézní materiál. Nejznámějším nositelem těchto dvou materiálů jsou výrobky Tango a Salsa od We vibe.

PE – polyethylen


PES – polyester
Označení s nímž se setkáte u spodního prádla.

Plast
V současné době je již používáno označení ABS.

PMMA – polymethylmetakrylát – akrylátové sklo
Tváří se jako sklo, ovšem není to sklo. Oproti klasickému sklu se nevyznačuje křehkostí a není ani tak chladný. Jinak má totožné vlastnosti jako je tomu u skla. Neporézní materiál.

Polyamid
Označení s nímž se setkáte u spodního prádla.

PU méně častá zkratka je též PUR – polyuretan
Další z termoplastů – na první pohled jednoduše rozeznatelný od ostatních – pomůckám propůjčuje „sametový omak“. Zpravidla používán v kombinaci s jiným materiálem.

Polyurethan - kondom bez latexu
Kromě toho, že se jedná o vhodný typ kondomu pro alergiky na latex a zároveň se nenávratně nepoškodí při kontaktu s oleji či tuky (jako je tomu u latexu) má ještě jednu zásadní vlastnost. Větší odolnost než je latex, je tedy vynikající i pro anální hrátky popř. jako zesílený kondom.

PP - polypropylen
Typ plastu, který se v současné době užívá jako náhrada za PVC – polyvinylchlorid.

Wool
Vlna. Textilní živočišná vlákna, vhodná pro textilní zpracování.

PVC – polyvinylchlorid
– viz gel, jelly.

Pyrex - tvrzené borosilikátové sklo
Tvrzené borosilikátové sklo Pyrex je nejoblíbenějším materiálem u všech alergiků, osob trpících atopickým ekzémem, či jinou vyrážkou atd. Neporézní materiál, který se dá nahřát či zchladit dle libosti. Očista pomůcky (u dild) je snadná díky možnému vyvaření ve vodní lázni, či zneškodnění případných choroboplodných zárodků a plísní v mikrovlnné troubě nebo v myčce.

Silikon
V posledních letech nejrozšířejnější materiál. Skupina silikonových materiálů čítá hodně přes 400 variací a proto je naprosto nemožné jasně definovat konkrétní typ silikonu – až na jeden, kterým se pyšní firma Fun Factory – 100% lékařský silikon (známý svou alergií na silikonový lubrikant). Ostatní silikony nejsou tak náchylné.
Silikon je vyráběn z přírodních surovin syntetickou cestou a je vnímán jako přírodní produkt. Obecně jsou silikony vhodné pro styk s lidským organismem a to zejména díky absenci jakýchkoliv toxických látek. To je také důvod proč jsou často využívány v kosmetice, plastické chirurgii a především jako materiál pro erotické hračky.

Spandex
Elastické vlákno, které se může roztáhnout až na trojnásobnou délku a poté se opět vrátit do původního tvaru. Označení s nímž se setkáte u spodního prádla.

Steel
Ocel. Slitina železa, uhlíku a dalších prvků.

TPE – termoplastický elastomer
Termoplastický elastomer je znám svou vysokou odolností. Neporézní a zachovává si svůj tvar. Pokud se nejedná o vibrační pomůcku lze vyvářet. Vyznačuje se zásadní vlastností – je antibakteriální.

TPR – termoplastische rubber - termoplastická guma
Dobře známý a současně také nejchoulostivější materiál, který má nespočet označení, mezi které patří např. nature skine, cyber skine, love clone atd. atd.
Materiál je skutečně nejbližší lidské pokožce, ovšem také se tak chová a doslova se dožaduje pravidelného ošetřování. Nesnáší žádné teplotní výkyvy. Materiál je oblíben mezi výrobci, dosud nepřekonán zejména u vagín, či torz.
Hlavní surovinou pro výrobu elastomerů je přírodní nebo syntetický kaučuk, který je zkombinován s umělou hmotou. Vlastnosti podobné silikonu. Tento materiál napodobuje kůži. Pocit, který s ním získáte Vám přinese opravdové potěšení. Vibrátory z TPE se rychle přizpůsobí teplotě těla a jsou netoxické.

Toyokalon
Syntetické měkké vlákno. Označení s nímž se setkáte u paruk. Je mnohem méně nákladnější než lidský vlas.